نهاد خیریه‌ی «بانوان افغان» در کابل ایجاد شد و گشایش یافت. مسئولان این نهاد خیریه‌ روز دوشنبه، ۳۰ اسد، در مراسم گشایش این نهاد، می‌گویند که این نهاد را به هدف کمک‌رسانی به بانوان بی‌سرپرست و بی‌بضاعت ایجاد کرده اند و به گفته‌ی آنان، این بنیاد در نظر دارد برای صدها بانوی بی‌سرپرست و بی‌بضاعت نیازهای خوراکی شان را تأمین کند.

مسئولان نهاد خیریه‌ی «بانوان افغان»، می‌افزایند که هم‌اکنون با ایجاد رستورانت ویژه‌ی بانوان زیر نام «رستورانت بانوان افغان»، زمینه‌ی کار به بیش از ۲۵ بانوی نیازمند را فراهم کرده اند. آن‌ها، تأکید می‌کنند که در نظر دارند در روزهای آینده چندین نمایندگی دیگر از این رستورانت را که زمینه‌ی کار را به ۵۰ بانوی بی‌سرپرست فراهم می‌کند، فعال کنند.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

سمیره محمدی، مسئول نهاد خیریه‌ی «بانوان افغان»، در مراسم گشایش این نهاد در کابل، از دیگر نهادهای خیریه می‌خواهد که برای رسیدگی به بانوان نیازمند، این نهاد را هم‌کاری کنند. او می‌افزاید: «نهاد خیریه‌ی بانوان افغان به هدف کمک به صدها خانم بدون سرپرست و بی‌بضاعت ایجاد شده است و این نهاد در نظر دارد که در روزهای آینده نیازهای خوراکی شماری از خانواده‌ها را تأمین کند.»

ناجیه، یکی از زنان تجارت‌پیشه، با استقبال از ایجاد و گشایش این نهاد، می‌گوید که این نهاد خیریه می‌تواند زمینه‌ی کار به بانوان نیازمند را فراهم کند. او می‌افزاید: «این نهاد خیریه که برای خانم‌ها فعالیت می‌کند، می‌تواند برای دانش‌آموزان دختر که از مکتب محروم شده اند، زمینه‌ی کار را فراهم کند.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

محجوبه شریفی، فعال حقوق زن، در این مراسم می‎‌گوید که با گشایش این نهاد خیریه، زنان بی‌سرپرست و بی‌بضاعت به سهولت می‌توانند به کمک‌های انسان‌دوستانه دست‌رسی داشته باشند. او می‌افزاید: «از این کار باید خانم‌های دیگر الگو بگیرند و بتوانند که برای دیگر هم‌نسلان شان هم‌کاری کنند و این نهاد می‌تواند در زمینه‌ی دست‌رسی به کمک‌های انسان‌دوستانه مفید باشد.»

گفتنی است که پیش از این دفتر هم‌آهنگ‌کننده‌ی کمک‌های انسان‌دوستانه‌ی سازمان ملل متحد (اوچا)، گفته بود که شمار نیازمندان به کمک‌های انسان‌دوستانه در افغانستان به ۲۹.۲ میلیون تن رسیده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: