مسئولان ورزشی در بلخ، می‌گویند که رقابت‌های تکواندو زیر نام «جام گل‌سرخ» با حضور ۱۰۰ ورزش‌کار از ۱۴ ولایت در شهر مزارشریف، مرکز این ولایت، برگزار شده است.

احمدبشیر رسا، رییس فدراسیون تکواندوی بلخ، هدف از برگزاری این رقابت‌ها را رشد ورزش‌کاران و گزینش اعضای تیم ملی تکونداوی کشور بیان می‌کند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

این رقابت‌ها، روز گذشته (چهارشنبه، ۱۲ ثور) با حضور تکواندوکاران ولایت‌های هرات، کابل، بلخ، سمنگان، جوزجان، پکتیا، فراه، بغلان، تخار، پروان، کندز، سرپل، فاریاب، بغلان و بدخشان، برگزار شده است.

به گفته‌ی رییس فدراسیون تکواندوی بلخ، این رقابت‌ها دو روز ادامه خواهد داشت و برندگان آن، اجازه‌ی حضور در تیم ملی تکواندو را دریافت می‌کنند.

در همین حال، برخی از ورزش‌کاران با ابراز خرسندی از برگزاری این رقابت‌ها به خاطر راه‌یافتن به رقابت‌های ملی و بین‌‌المللی ابراز خرسندی می‌کنند؛ اما از مشکلات اقتصادی شکایت دارند.

خیرالله همدرد، یکی از ورزش‌کارانی که از پکتیا در این رقابت‌ها شرکت کرده است، از موجودیت مشکلات اقتصادی سد راه شان گلایه دارد و از حکومت خواستار رسید‌گی به آن است.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

همدرد می‌گوید که برخی از ورزش‌کاران پکتیا به دلیل مشکلات اقتصادی از حضور در این رقابت‌ها محروم شده‌ اند.

با این همه، عبدالقادر زاهد، آمر تربیت بدنی و ورزش بلخ، پشتیبانی از ورزش‌کاران را از اولویت‌های کاری این آمریت بیان می‌کند و می‌گوید که آنان تلاش دارند تا فرصت‌های مناسب را به ورزش‌کاران فراهم کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: