Asset 1SWN

«حلقات خاص در ارگ به دنبال منافع شخصی‌شان‌اند»

AbdulHadi-ArGhandiwal

عبدالهادی ارغندیوال، وزیر برکنارشدۀ وزارت مالیه امروز (دوشنبه، ششم دلو/بهمن) در یک نشست خبری در کابل از وجود حلقات خاص در ارگ انتقاد کرد و گفت، زمانی که منافع این حلقات در خطر قرار گیرد، برای حفظ آن دست به هر نوع توطئه می‌زنند.

او می‌گوید: «منافع حلقات خاصی که در بسیاری موارد رئیس‌جمهور هم خبر ندارد در خطر قرار بگیرد، هر نوع توطئه را به‌راه می‌اندازند. اگر منافع آن‌ها قطع شود، یک‌روز هم نمی‌مانند. پول‌هایی که بر مردم از هر کجایی می‌آید در جیب‌های افراد خاص از کشور بیرون می‌شود، افراد عادی نمی‌توانند این کار را بکنند.»

آقای ارغندیوال با اشاره به گزارش‌های نادرست از سوی حلقات خاص در ارگ ریاست‌جمهوری می‌گوید که پیش از این هیأتی برای بررسی به وزارت مالیه نیامده است.

به گفتۀ وزیر برکنارشدۀ وزارت مالیه، تحت رهبری او هیچ استخدام غیرقانونی در این وزارت انجام نشده است. او برکناری‌اش را دفاع از ملت، منافع ملی و تعهد ملی می‌خواند.

عبدالهادی ارغندیوال که به‌عنوان وزیر مالیه از سوی مجلس نماینده‌گان رأی اعتماد گرفته بود، دو روز پیش، شنبه، چهارم دلو/بهمن براساس فرمان رئیس‌جمهور غنی برکنار و به‌جای او محمدخالد پاینده به‌عنوان سرپرست این وزارت تعیین شد.

در فرمان ریاست‌جمهوری دلیل‌های برکناری او تعلل در گرد‌آوری عواید، عدم هم‌کاری با هیأت مشترک بررسی مقرری‌های غیرقانونی در وزارت مالیه و مانع‌شدن از این بررسی‌ها، ضعف مدیریتی، عدم تعهد به ارزش‌های حکومت‌داری خوب و رعایت‌نکردن مادۀ ۷۷ قانون اساسی کشور در وظایف سپرده‌شده و سرپیچی از فرمان‌ها و هدایات ریاست‌جمهوری، خوانده شده است.

خواستیم دیدگاه ریاست‌جمهوری را نیز در این مورد داشته باشیم، اما سخنگوی ریاست‌جمهوری در این مورد ابراز نظر نکرد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام