Asset 1SWN

سلام وطندار

وزیر مالیه برکنار شد

EUbjT49XQAAaMQJ

ادارۀ امور ریاست‌جمهوری اعلام کرده که محمداشرف غنی، رئیس‌جمهور در فرمان‌های جداگانه برکناری عبدالهادی ارغندیوال، وزیر مالیه و توظیف محمدخالد پاینده را به‌عنوان سرپرست وزارت مالیه منظور کرده است.

در فرمان ریاست‌جمهوری دلیل‌های برکناری وزیر مالیه تعلل در گرد‌آوری عواید، عدم هم‌کاری با هیأت مشترک بررسی مقرری‌های غیرقانونی در وزارت مالیه و مانع‌شدن از این بررسی‌ها، ضعف مدیریتی، عدم تعهد به ارزش‌های حکومت‌داری خوب و رعایت‌نکردن مادۀ ۷۷ قانون اساسی کشور در وظایف سپرده‌شده و سرپیچی از فرمان‌ها و هدایات ریاست‌جمهوری، گفته شده است.

محمدخالد پاینده، سرپرست وزارت مالیه

طبق اعلام ادارۀ امور ریاست‌جمهوری، رئیس‌جمهور براساس فقرۀ ۱۱ مادۀ ۶۴ قانون اساسی برکناری عبدالهای ارغندیوال، وزیر مالیه و توظیف محمدخالد پاینده را به‌عنوان سرپرست این وزارت، منظور کرده است.

آقای غنی وزیر مالیه را در حالی برکنار می‌کند که اختلاف‌ها میان حکومت و مجلس نماینده‌گان بر سر تصویب بودجۀ ملی سال مالی ۱۴۰۰  جدی شده است. مجلس نماینده‌گان به حکومت هشدار داده است که تا طرح یک‌سان‌سازی معاشات کارمندان دولتی در طرح بودجۀ ۱۴۰۰ عملی نشود، بودجه را تصویب نخواهد کرد.

عبدالهادی ارغندیوال، پیش از وزیرشدن سرپرست این اداره بود و با اخذ رأی اعتماد از سوی مجلس نماینده‌گان وزیر مالیه شده بود.

پیش از این نیز احمدجواد عثمانی، وزیر پیشین صحت کشور از سوی رئیس‌جمهور برکنار شده است.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // //

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام