اداره‌ی ملی احصائیه و معلومات، امروز (یک‌شنبه، ۸ دلو) با پخش خبرنامه‌ای گفته که از آغاز روند توزیع شناس‌نامه‌ی برقی/تذکره‌ی الکترونیکی در افغانستان تا کنون، به بیش از ۱۲ میلیون و ۲۸۸ هزار شهروند کشور این شناس‌نامه‌ را توزیع کرده است.

این اداره افزوده که از این میان، به هفت میلیون و ۱۰۸ هزار مرد و پنج میلیون و ۱۸۰ هزار زن، شناس‌نامه‌ی برقی توزیع شده است.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

اداره‌ی ملی احصائیه و معلومات، تأکید کرده که از مجموع شناس‌نامه‌های توزیع‌شده، نزدیک به شش میلیون و ۲۰۰ هزار آن از زمان روی‌کارآمدن امارت اسلامی تا کنون در سراسر کشور توزیع شده است.

در خبرنامه آمده است: «بیش‌ترین تذکره‌های توزیع‌شده در ولایت‌های‌ کابل ۵ میلیون و ۵۶۷ هزار و ۵۲۴، هرات بیش از ۷۹۶ هزار، ننگرهار ۶۴۵ هزار و ۶۳۵، بلخ بیش از ۵۰۸ هزار و کندهار ۳۴۳ هزار بوده و متباقی در سایر ولایت‌ها برای متقاضیان توزیع شده است.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

اداره‌ی ملی احصائیه و معلومات، تصریح کرده است که هم‌اکنون به شمول کابل، در سراسر کشور ۷۵ مرکز توزیع شناس‌نامه‌ی برقی، مرکزهای آسان خدمت و یک تیم سیار توزیع شناس‌نامه‌ی برقی، فعال است و همه‌روزه به متقاضیان مرد و زن خدمات ارائه می‌کند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: