عربستان سعودی کمک ۳۰ میلیون دالری را برای پشتی‌بانی از صندوق امانتی بشردوستانۀ افغانستان، ارائه کرده است. این صندوق با هماهنگی سازمان همکاری اسلامی زیر چتر بانک توسعۀ اسلامی فعالیت می‌کند.

رسانه‌های عربی گزارش داده‌اند که هدف از این کمک در چارچوب کمک‌های بشردوستانۀ عربستان، کاهش درد و رنج مردم افغانستان، کاهش وخامت وضعیت بشری و جلوگیری از فروپاشی اقتصادی این کشور است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

به نقل از رسانه‌ها، پشتی‌بانی عربستان از پروژه‎‌های مختلف بشردوستانۀ آموزشی، مراقبت‎‌های بهداشتی و امنیت غذایی در افغانستان طی دهه‎‌های گذشته، از ۲۶۶.۵ میلیون دالر فراتر رفته است.

در همین حال، وزارت امور خارجۀ امارت اسلامی از کمک ۳۰ میلیون دالری عربستان سعودی از طریق بانک توسعۀ اسلامی به صندوق امانتی بشردوستانۀ افغانستان تشکری کرده است.

عبدالقهار بلخی، سخنگوی وزارت خارجه، با پخش اعلامیه‌یی گفته که دولت سعودی همیشه در شرایط دشوار در کنار مردم افغانستان ایستاده است و امیدوارند این اقدام سبب تحکیم روابط بیش‌تر میان دو کشور شود.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

سازمان همکاری اسلامی، در ماه قوس سال گذشتۀ خورشیدی، در پایان نشست فوق‌العادۀ شورای وزیران خارجۀ کشورهای عضو و نیز نماینده‌گانی از شمار دیگر کشورها، اعلام کرد که کشورهای عضو این سازمان تعهد کرده‌اند، یک «صندوق امانتی بشردوستانه» برای افغانستان با پشتی‌بانی بانک توسعۀ اسلامی ایجاد ‌و راه‌کار‌هایی را برای ارایۀ کمک‌های بشردوستانه به افغانستان در نظر بگیرند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: