شاه‌راه سالنگ، پس از بازسازی امروز (چهارشنبه، ۲۹ قوس) با حضور مقام‌های امارت اسلامی بازگشایی شد.

محمدعیسا ثانی، سرپرست وزارت فواید عامه‌ی حکومت سرپرست، در مراسم گشایش شاه‌راه سالنگ گفته که در بازسازی این تونل و گالری‌های آن، تمام معیارها در نظر گرفته شده است.

در همین حال، عبدالغنی برادر، معاون اقتصادی ریاست‌الوزرای امارت اسلامی، در این مراسم گفته که امارت اسلامی تعهد خود را در عمل ثابت کرده است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

معاون اقتصادی ریاست‌الوزرا، افزوده است که حکومت سرپرست برنامه دارد تا تونل دوم سالنگ را نیز بسازد.

عبدالغنی برادر، تأکید کرده است که شاه‌راه سالنگ نه تنها مناطق شمالی کشور را با مرکز وصل می‌کند؛ بل در اتصال آسیای مرکزی با آسیای جنوبی نیز نقش اساسی دارد.

معاون اقتصادی ریاست‌الوزرا، هم‌چنان گفته است که امارت اسلامی به ساخت شاه‌راه‌ها و سرک‌ها تعهد کامل دارد و در این راستا بدون کمک‌های خارجی گام‌های مؤثری برداشته‌ است.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

گفتنی است که مسئولان در وزارت فواید عامه، روز یک‌شنبه، ۱۹ سنبله، از بسته‌شدن شاه‌راه سالنگ به روی هر گونه رفت‌وآمد خبر داده و گفته بودند که این شاه‌راه، تا پایان کار بازسازی آن بسته خواهد ماند.

سالنگ، شاه‌راه مزدحم، دشوارگذر و نیز راهبردی افغانستان دانسته می‌شود. این شاه‌راه، شمال افغانستان را به جنوب این کشور وصل می‌کند.

با بسته‌شدن این شاه‌راه، انتقال اموال بازرگانی توسط موترهای تریلری به‌ گونه‌ی کامل متوقف شد و مسافران از راه‌‌های خاواک_پنجشیر و شیبر_ بامیان به ‌عنوان راه‌های بدیل استفاده می‌کردند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: