مسئولان تلویزیون «سباوون» در هلمند، می‌گویند که این رسانه پس از دو سال توقف، فعالیت خود را از سر گرفته است.

نبی اکمل، مدیر نشرات شبکه‌ی تلویزیونی سباوون، می‌گوید که آنان دو سال پیش به دلیل مشکلات اقتصادی و جنگ‌ها، فعالیت خود را متوقف کرده بودند.

او می‌افزاید: «تلویزیون سباوون پس از کم‌‌تر از دو سال توقف دوباره آغاز به فعالیت کرده است. هم‌اکنون تنها شش ساعت نشرات داریم که شامل بخش‌های مختلف از جمله برنامه‌های صحی، سیاسی و اجتماعی می‌شود. این تلویزیون به دلیل زیان‌های مالی ناشی از جنگ‌های گذشته، غیرفعال شده بود.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

این تلویزیون، هم‌اکنون در یک شبانه‌روز شش ساعت نشرات دارد که به گفته‌ی مسئولان آن، در صورت فراهم‌شدن امکانات، ساعت‌های نشرات بیش‌تر خواهد شد.

پس از سقوط نظام پیشین، چهار رسانه‌ی صوتی و سه رسانه‌ی تصویری در هلمند فعالیت خود را متوقف کرده که در نتیجه‌ی آن ۹۰ خبرنگار و کارمند رسانه بی‌کار شده‌ اند.

از سوی دیگر، شماری از خبرنگاران در هلمند، از فعال‌شدن دوباره‌ی تلویزیون سباوون ابراز خرسندی می‌کنند و آن را برای رسانه‌های این ولایت یک دست‌آورد بزرگ می‌دانند.

حمدالله همدرد، یکی از خبرنگاران در هلمند، به سلام‌وطندار می‌گوید: «دو سال اخیر برای خبرنگاران در افغانستان سال‌های خوبی نبوده است؛ زیرا بیش‌تر خبرنگاران بی‌کار شده اند و درآمدی را که از این طریق به دست می‌آوردند، از دست داده اند.»

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

در همین حال، مسئولان ریاست اطلاعات‌وفرهنگ هلمند، از فعالیت دوباره‌ی این تلویزیون استقبال و ابراز امیدواری می‌کنند که فعالیت متوقف‌شده‌ی دیگر رسانه‌ها نیز در این ولایت از سر گرفته شود.

محمدقاسم ریاض، معاون ریاست اطلاعات‌وفرهنگ هلمند، می‌گوید: «تلویزیون سباوون پس از مدتی تأخیر، فعالیت خود را از سر گرفته است. این اقدام خوبی است و ما استقبال می‌کنیم. رسانه‌ها صدای مردم هستند، رسانه‌ها پل ارتباطی میان مردم و حکومت هستند، ریاست اطلاعات‌وفرهنگ هلمند به هم‌کاری همه‌جانبه با تمام رسانه‌ها متعهد است.»

تلویزیون سباوون در هلمند در حالی فعالیت خود را از سر می‌گیرد که پس از فروپاشی نظام پیشین، صدها رسانه در ولایت‌های کشور به دلیل‌های مختلف فعالیت‌های خود را متوقف کرده اند.

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: