شماری از باشندگان شهر پل‌علم، مرکز لوگر، می‌گویند که نیروهای نظامی امارت اسلامی در مرکز و ولسوالی‌‌‌های این ولایت، یونیفرم خاص ندارند و بیش‌تر آن‌ها با لباس شخصی فعالیت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند. آن‌ها به سلام‌وطندار می‌گویند که حمل سلاح با لباس شخصی، سبب افزایش نگرانی‌های باشندگان این ولایت شده است.

سیف‌الرحمان، باشنده‌ی مرکز لوگر، می‌گوید که بسیاری از افراد در شهرها و بزرگ‌راه‌ها با لباس شخصی سلاح حمل می‌کنند که این مسئله، اعتبار سربازان را کاهش می‌دهد. او، می‌افزاید: «خواست من از حکومت این است که تمام سربازان را مجبور به پوشیدن یونیفرم کند. از طرف دیگر، بسیاری از مردم از این کار استفاده شخصی می‌کنند، مثلاً سرقت می‌کنند. در صورتی که از این کار پیش‌گیری شود، امنیت تضمین خواهد شد.»

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

عبدالواحد، دیگر باشنده‌ی لوگر، می‌گوید که «سربازان باید لباس نظامی بپوشند، مردم نمی‌دانند که این افراد سرباز اند، یا غیرنظامی.»

محمدیاسین، یکی دیگر از باشندگان لوگر، می‌‌‌گوید که مردم از حمل سلاح با لباس شخصی نگران ‌اند و تشخیص افراد مسئول و غیرمسئول، برای آن‌ها دشوار است. او، از مقام‌های محلی لوگر، می‌‌‌خواهد که سربازان را به پوشیدن یونیفرم نظامی وادارند.

در همین حال، احمدالله انس، سخن‌‌‌گوی فرماندهی امنیه‌ی لوگر، به‌‌‌ سلام‌وطندار، می‌گوید که برای حل این مشکل، به تازگی کمیته‌ا‌ی با شرکت نیروهای ویژه‌ی لوگر، فرماندهی امنیه، ریاست استخبارات و اردوی ملی ایجاد شده است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

آقای انس، می‌افزاید که یونیفرم رسمی نظامی، برای تمام نهادهای نظامی مشخص شده است و هر نظامی، باید آن ‌‌‌‌‌را به تن کند.

سخن‌گوی فرماندهی امنیه‌ی لوگر، می‌‌‌‌گوید که در کنار پوشیدن یونیفرم‌های نظامی، به نیروهای امنیتی آموزش داده شده که با مردم برخورد درست داشته و در راستای تأمین امنیت کامل بکوشند.

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: