شماری از باشندگان کندهار با شکایت از پایین‌بودن کیفیت خدمات مخابراتی می‌گویند که بهای خدمات اینترنتی بسیار بلند و کیفیت آن پایین است و در برخی از مناطق شبکه‌های مخابراتی آنتن‌دهی ندارد.

وحیدالرحمان افغانمل، باشنده‌ی شهر کندهار که در یک رسانه‌‌ی محلی کار می‌کند، می‌گوید که ماهانه کم‌وبیش ۲۵۰۰ افغانی را برای خدمات اینترنتی هزینه می‌کند؛ اما به دلیل کیفیت پایین آن نمی‌تواند فعالیت‌های رسانه‌اش را به موقع انجام دهد.

او می‌افزاید: «این جا بهای اینترنت بلند است؛ در بسیاری از بخش‌ها کار نمی‌کند؛ ما در یک دفتر کار می‌کنیم حتا وقتی بخواهیم عکس یا ویدیو بفرستیم، ناچار می‌شویم به طبقه‌های بالا برویم چون اینترنت کار نمی‌کند.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

سردارمحمد، باشنده‌ی ناحیه‌ی سوم شهر کندهار، نیز می‌گوید که در هنگام استفاده از شبکه‌های مخابراتی، به گونه‌ی عادی نمی‌تواند تماس برقرار کند و همین گونه، کیفیت انتقال صدا نیز در این شبکه‌ها پایین است.

این باشنده‌ی کندهار می‌افزاید: «در ناحیه‌ی دوازدهم اینترنت کار نمی‌کند؛ وقتی از خانه تماس می‌گیرند یا آنتن‌دهی ندارد یا اینترنت نیست و صدا فهمیده نمی‌شود. افزون بر این، در منطقه‌ی ما در ناحیه‌ی سوم هم این مشکل وجود دارد.»

منور‌احمد، دیگر باشنده‌ی کندهار، نیر می‌گوید: «سرعت اینترنت به حدی ضعیف است که اگر ما کدام مشکل داشته باشیم، نمی‌توانیم دیگران را خبر کنیم که مشکل ما را حل کنند؛ برای آنتن‌دهی به سمت بالا می‌رویم تا شاید آن جا بهتر کار کند.»

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

نورالله نوری، رییس مخابرات و تکنالوژی معلوماتی کندهار، می‌گوید که در مقایسه با سال گذشته، کیفیت خدمات مخابراتی در این ولایت افزایش یافته است؛ اما با آن هم، به مشکلاتی که در این بخش وجود دارد، رسیدگی خواهد شد.

او تأکید می‌کند: «ما ابزارهایی را برای بررسی کیفیت اینترنت فراهم کرده‌ایم تا کیفیت شبکه‌های مخابراتی روشن شود که در کدام شرایط کار می‌کنند؛ با این کار روشن می‌شود که خدمات در کدام مناطق ضعیف است و بعد ما انجنیرهای خود را می‌فرستیم که مشکل را شناسایی کنند.»

در کنار کندهار، در شماری دیگر از ولایت‌های جنوبی نیز، شهروندان از بلندبودن بهای خدمات اینترنتی و مخابراتی و پایین‌بودن کیفیت آن شکایت دارند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: