محمد محقق، مشاور ارشد رئیس‌جمهور در امور سیاسی و امنیتی و رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان می‌گوید که جهان نباید بگذارد افغانستان بار دیگر به لانۀ امن تروریسم بدل شود.

رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان این موضوع را امروز (جمعه، هفتم جوزا/خرداد) در جریان صحبت‌هایش در مراسمی به‌مناسبت دهمین سال‌یاد داوود داوود، فرمانده زون ۳۰۳ پامیر در شمال افغانستان و شاه‌جهان نوری، فرمانده پولیس تخار، مطرح کرد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

مشاور ارشد رئیس‌جمهور در امور سیاسی و امنیتی از جامعۀ جهانی می‌خواهد «فریب کسانی را که نرم‌نرم سخن می‌گویند و اکنون چهره عوض کرده‌اند» نخورد. به گفتۀ محمد محقق، محاسبۀ جهان باید این باشد که افغانستان به لانۀ تروریسم بدل نشود.

آقای محقق می‌افزاید که شعار جنگ نمی‌دهد و برای صلح آماده‌گی دارد، اما بارها گفته است که طالبان تمایلی به صلح ندارند. او تأکید می‌کند که برای جنگ و صلح آماده‌گی دارد.محقق می‌گوید، تصمیم گرفته بود که در افغانستان مردم‌سالاری را نهادینه کند و در بیست سال گذشته در همین مسیر حرکت کرده است. اما تأکید می‌کند که در سال‌های پسین متوجه شده است که وضعیت به گونه‌یی دیگری به پیش می‌رود.

محمد محقق می‌گوید که در دو سال اخیر آماده‌گی گرفته است و در صورتی که صلح نشود و جنگ ادامه یابد، در کنار دولت و نیروهای امنیتی از مردم دفاع می‌کند. به باور آقای محقق، وضعیت کنونی افغانستان با بیرون‌شدن سربازان بین‌المللی «نابسامان و خراب» است؛ اما امیداوری برای صلح نیز وجود دارد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

از جانبی هم، محمد محقق می‌گوید، طالبان به این فکر نباشند که با رفتن سربازان خارجی از افغانستان، قضیه به نفع آنان تمام می‌شود؛ زیرا به‌ گفتۀ او، قهرمانانی که اتحاد جماهیر شوروی را شکست دادند، اکنون اگر خودشان نیستند، نسل آیندۀشان در برابر طالبان ایستاده‌گی خواهند کرد و بیرق افغانستان را بلند نگه خواهند داشت.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: