در نتیجه‌ی بارندگی‌های شب‌گذشته و جاری‌شدن سیلاب در شهر جلال‌آباد و ولسوالی‌های گوشته، کامه، کنر خاص، کوت، بتی‌کوت و چند ولسوالی دیگر ننگرهار، خسارت‌های جانی و مالی سنگینی، به باشندگان محل وارد شده است.

ادریس صافی، معاون ریاست مبارزه با حوادث طبیعی ننگرهار، به سلام‌وطندار می‌گوید که چهار عضو یک خانواده در ولسوالی کامه‌ی این ولایت، در اثر جاری‌شدن سیلاب جان باخته و ۲۵ تن دیگر در مناطق مختلف این ولسوالی، زخمی شده‌ است.

به گفته‌ی او، نزدیک به ۱۰۰ خانه‌ی رهایشی نیز در اثر بارندگی‌ها و جاری‌شدن سیلاب در ولسوالی کامه‌ی ننگرهار، تخریب شده است. «مردم در سایر ولسوالی ها نیز، خساره‌مند شده اند و زمین های زراعتی زیادی ویران شده اند. ما  سروی را شروع کرده‌ایم و ارائه‌ی کمک‌ها به آسیب‌دیدگان جریان دارد.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

سبحان‌الله مراد، مسئول شورای جوانان ولسوالی کامه، می‌گوید که در نتیجه‌‌ی جاری‌شدن سیلاب، بسیاری از خانه‌های رهایشی در این ولسوالی، ویران شده و صدها جریب زمین کشاورزی و فرآورده‌های کشاورزی در حال برداشت نیز، زیر آب رفته است.

باشندگان محل، با درخواست کمک از حکومت و نهادهای امدادرسان، می‌گویند که اگر کمک‌های فوری به آن‌ها نرسد، بیم آن می‌رود که شمار تلفات افزایش یابد.

صفت‌الله سهار، یکی از باشندگان ولسوالی کامه، می‌گوید: «به مردم منطقه‌ی ما خسارات زیادی وارد شده است و بیش‌تر از همه، کشاورزان خساره‌مند شده ‌اند.»

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

نبود دیوارهای استنادی در کناره‌های ردوخانه، نبود آگاهی‌دهی از سوی نهادهای مربوطه از وقوع بارندگی و سیلاب و بی‌توجهی به خطرهای ناشی از سیل در هنگام ساخت خانه‌های رهایشی، از عوامل اصلی واردشدن خسارت‌ها به مردم گفته می‌شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: