ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهور روسیه، بار دیگر به کشورهای غربی هشدار داده و گفته است که اگر حاکمیت و تمامیت ارضی کشورش تهدید شود، روسیه از تمام ابزارهای موجود از جمله استفاده از سلاح هسته‌ای برای دفاع از خودش استفاده خواهد کرد.

خبرگزاری رویترز، گزارش داده که پوتین این موضوع را روز گذشته در دیدار با سردبیران و خبرنگاران بین‌المللی مطرح کرده و افزوده است که غرب نباید این تهدید را «ساده و سطحی» بگیرد.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

پوتین، افزوده است: «به دلایلی غرب معتقد است که روسیه هرگز از آن [سلاح هسته‌ای] استفاده نخواهد کرد؛ ما دکترین هسته‌ای داریم، ببینید چه می‌گوید. اگر اقدام‌های کسی حاکمیت و تمامیت ارضی ما را تهدید کند، ما این امکان را برای خود می‌دانیم که از همه ابزارها که در اختیار داریم، استفاده کنیم.»

رییس‌جمهور روسیه، در این نشست با اشاره به تصمیم‌ برخی از متحدان اوکراین در باره‌ی استفاده‌ی کی‌یف از موشک‌های غربی برای حمله بر خاک روسیه گفته است که چنین اقدام با پاسخ قاطع مسکو روبه‌رو خواهد شد.

او، اظهارات مقام‌های غربی در باره‌ی حمله‌ی مسکو به کشورهای عضو ناتو را نیز «احمقانه» دانسته است.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

ولادیمیر پوتین این اظهارات را در حالی مطرح کرده است که کشورهای عضو ناتو به تازگی به اوکراین اجازه داده اند تا با سلاح‌های آن‌ها به خاک روسیه حمله کند.

ولادیمیر پوتین چند روز پیش در سفرش به اوزبیکستان نیز اعلام کرده بود که استفاده‌ی اوکراین از سلاح‌های غربی به خاک روسیه پیامد جدی به دنبال خواهد داشت.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: