لیندا توماس، نماینده‌ی امریکا در سازمان ملل متحد، گفته است که شورای امنیت این سازمان در باره‌ی تصمیم امارت اسلامی مبنی بر بازداشتن زنان از کار در دفترهای سازمان ملل متحد در افغانستان، نشست برگزار می‌کند.

نماینده‌ی امریکا در سازمان ملل متحد، شب گذشته در تویترش نوشته است که زنان جزء جدایی‌ناپذیر عملیات انسان‌دوستانه اند، از جمله در افغانستان که در آن به آسیب‌پذیرترین افراد کمک حیاتی ارائه می‌کنند.

لیندا توماس افزوده است: «شورای امنیت سازمان ملل متحد فردا تشکیل جلسه می‌دهد تا در باره‌ی تصمیم ناپسند امارت اسلامی برای منع زنان از هم‌کاری با سازمان ملل متحد، بحث کند.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

در همین حال، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، در پیامی تازه‌اش از امارت اسلامی خواسته است که تصمیم بازداشتن زنان از کار در دفترهای این سازمان را، فوری لغو کند.

آقای گوترش، شب گذشته در تویترش نوشته که ممنوعیت هم‌کاری زنان افغان با سازمان ملل متحد در افغانستان، نقض غیرقابل تحمل ابتدایی‌ترین حقوق بشر است.

این در حالی است که دفتر هیئت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما)، شب گذشته با پخش بیانیه‌ای گفته است که مقام‌های امارت اسلامی به سازمان ملل متحد اطلاع داده‌ اند که هیچ زنی افغان اجازه‌ی کار برای این سازمان در افغانستان را ندارد.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

دفتر هیئت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان، افزوده است که این تصمیم امارت اسلامی را به شدیدترین الفاظ محکوم می‌کند و در برابر آن اعتراض دارد.

روزا اوتونبایوا، نماینده‌‌ی ویژه‌ی دبیرکل سازمان ملل متحد برای افغانستان، گفته است که بازداشتن زنان از کار در دفترهای این سازمان از سوی امارت اسلامی، عواقب شدیدی برای مردم افغانستان در پی خواهد داشت.

نماینده‌‌ی ویژه‌ی دبیرکل سازمان ملل متحد برای افغانستان، افزوده است که افغانستان در معرض خطر بیش‌تر «فلاکت» اقتصادی و انزوا قرار دارد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: