مسئولان صحی ولایت‌های غور و بادغیس می‌گویند که به‌دلیل سردی هوا و بسته‌بودن راه‌های مواصلاتی، در بیش‌تر مناطق و برخی از ولسوالی‌های این دو ولایت‌ چندین دور کارزار زمستانی واکسن پولیو تطبیق نشده است.

عبدالطیف رحیمی، سرپرست ریاست صحت عامۀ غور به سلام‌وطندار می‌گوید که به‌دلیل تطبیق‌نشدن کارزار واکسن پولیو در این ولایت، حدود ۲۱۱ هزار کودک زیر پنج سال از دریافت واکسن محروم مانده‌ و تیم‌های نظارتی نتوانسته‌اند از این روند نظارت کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

سرپرست ریاست صحت عامۀ غور تأکید می‌کند که آنان تلاش می‌کنند در بهار پیش‌رو، کارزار واکسن پولیو را در تمامی ولسوالی‌های این ولایت دوباره تطبیق کنند.

در همین حال، صفی‌الله خادم، معاون ریاست صحت عامۀ بادغیس نیز می‌گوید که به‌دلیل مساعدنبودن شرایط اقلیمی، دور دوم کارزار زمستانی پولیو در ولسوالی‌های جوند و بالامرغاب این ولایت تطبیق نشده و شمار بسیاری از کودکان از گرفتن واکسن محروم مانده‌اند.

با این حال، وحید رحمانی، مسئول تطبیق واکسن پولیو در غرب کشور تأکید می‌کند که با بهترشدن وضعیت آب‌وهوا و بازگشایی مسیرهای رفت‌وآمد غور و بادغیس، کارزار واکسن پولیو در تمامی نقاط این دو ولایت راه‌اندازی خواهد شد.

این درحالی‌ست که با آغاز کارزار زمستانی تطبیق واکسن پولیو، مسئولان صحی در غرب کشور گفته بودند که قرار است در این دور کارزار، بیش از یک میلیون کودک در ولایت‌های غربی واکسن دریافت کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

بربنیاد گزارش‌ها، نخستین واقعۀ مثبت پولیو در افغانستان در سال ۲۰۲۲، در پکتیکا ثبت شده است. ثبت این واقعه، نگرانی‌ مسئولان صحی کشور را سبب شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: