شرکت فایزر اعلام کرده است که دوز تقویتی واکسن این شرکت می‌تواند در برابر گونۀ جدید جهش‌یافتۀ ویروس کرونا (اومیکرون)، معافیت ایجاد کند.

این شرکت داروسازی و شریک آن بیوان‌تک، روز گذشته گفته‌اند، آزمایش‌های کلینیکی آنان نشان داده است که تزریق سه دوز واکسن ساخت این شرکت‌ها، سطح انتی‌بادی را برای مبارزه در برابر گونۀ جدید اومیکرون در یک فرد تا ۲۵ درصد افزایش می‌دهد.

براساس آزمایش این شرکت‌ها، سطح انتی‌بادی ایجادشده در برابر اومیکرون با تزریق دوز سوم، مشابه با مقدار انتی‌بادی تولیدشده از دو دوز واکسن در برابر گونه‌های پیشین ویروس است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

آلبرت بورلا، مدیر اجرایی شرکت فایزر در یک نشست خبری‌ تصریح کرده است که برای محافظت از اومیکرون و پیش‌گیری از گسترش آن، دوز سوم واکسن می‌تواند کمک‌کننده باشد. اما این شرکت‌ها تأکید کرده‌اند که یافته‌های کنونی، براساس نتایج اولیه است و بررسی‌های علمی در این زمینه جریان دارد.

در عین حال، این دو شرکت گفته‌اند که روی تولید یک واکسن ویژه برای مبارزه با گونۀ اومیکرون نیز کار می‌کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

گونۀ اومیکرون در اواخر ماه گذشتۀ میلادی، نخستین‌بار در افریقای جنوبی شناسایی شد و به‌شدت به دیگر کشورها نیز گسترش یافت. سازمان جهانی بهداشت از گسترش سریع این ویروس ابراز نگرانی کرده‌‌ و گفته است که جهان باید برای مبارزه با آن آماده‌گی بگیرد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: