شماری از بیمارداران در شفاخانه‌ی ولایتی بغلان، از دست‌رسی‌نداشتن به خدمات درمانی در این شفاخانه شکایت دارند. آن‌ها، می‌گویند که کم‌بود بستر، کم‌بود امکانات درمانی و رسیدگی‌نشدن به بیماران، آنان را با مشکلات جدی روبه‌رو کرده است.

غلام‌رسول، بیماردار، می‌گوید با این که کودکش شدید بیمار است؛ اما به دلیل نبود بستر در شفاخانه‌ی ولایتی بغلان، بستری نشده است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

او می‌افزاید: «کودکم بیمار است؛ پزشکان که دیدند، می‌گویند که جای نیست؛ وضعیت تنفسی او بسیار خراب است. از مقام‌های بزرگ به ویژه والی صاحب می‌خواهم که بسترها را بیش‌تر کنند تا مشکل مردم رفع شود.»

محمد‌رسول، دیگر بیماردار، نیز می‌گوید: «کم‌بود بستر است؛ شما می‌بینید که چه حال‌وروز است؛ از بد بدتر شده؛ به حدی است که بیمار خود را پشت می‌کنیم و به خانه می‌رویم. بیمارداران شب‌ها روی زمین خواب می‌کنند؛ باید به این مشکلات رسیدگی و بستر آماده کنند.»

این بیمارداران، ادعا می‌کنند که گاهی برای انجام آزمایش‌های پزشکی، از آن‌ها پول درخواست می‌شود.

با این حال، مسئولان در شفاخانه‌ی ولایتی بغلان، موضوع درخواست پول از بیمارداران و رسیدگی‌نشدن به بیماران را، نادرست عنوان می‌کنند و می‌گویند که به دلیل قطع کمک‌های نهادهای امدادرسان بین‌المللی به این شفاخانه، روند ارائه‌ی خدماتی درمانی با مشکل روبه‌رو شده است.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

شاه‌ولی احمدزی، آمر شفاخانه‌ی ولایتی بغلان، می‌گوید: «در گذشته شفاخانه‌ی ولایتی از سوی صلیب سرخ تمویل می‌شد؛ چهار ماه می‌شود که شفاخانه را رها کرده اند. اکنون ما تنها برنج به بیماران داریم و اگر کسی ادعا کرده که قطع شده، این را ما رد می‌کنیم؛ درست نیست.»

مسئولان در شفاخانه‌ی ولایتی بغلان، می‌افزایند که کار روی ایجاد یک شفاخانه‌ی دیگر در این ولایت ادامه دارد که با پایان کار آن، مشکلات بیماران حل خواهد شد.

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: