نشست یک روزه میان هیأت امارت اسلامی به رهبری امیرخان متقی، سرپرست وزارت امور خارجه، با شماری از چهره‌های سیاسی و فعالان مدنی افغانستان روز گذشته در اسلو، پایتخت ناروی برگزار شد.

عبدالقهار بلخی، سخنگوی وزارت خارجۀ امارت اسلامی با پخش اعلامیه‌یی گفته است که طرف‌های گفت‌وگو در این نشست، روی وضعیت کنونی کشور بحث کرده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

در اعلامیه آمده که طرف‌های گفت‌وگو در این نشست تأکید کرده‌اند افغانستان خانۀ مشترک همه است و برای رفاه سیاسی، اقتصادی و امنیتی کشور، همه افغان‌ها باید مشترک کار ‌کنند.

طبق اعلامیه، اشتراک‌کننده‌گان این نشست، تفاهم و هم‌کاری مشترک را یگانه راه‌ حل تمامی مشکلات افغانستان دانسته‌ و همه برگزاری این‌گونه نشست‌ها را به نفع کشور خوانده‌اند.

در همین حال، بلال کریمی، از معاونان سخنگوی امارت اسلامی می‌گوید که بهبود روابط دیپلماتیک، موضوعات اقتصادی، سرمایه‌گذاری در افغانستان و آزادسازی پول‌های منجمدشدۀ این کشور از سوی آمریکا، از موضوعات مورد بحث در این نشست است.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

این در حالی‌ست که هم‌زمان با سفر سرپرست وزارت خارجۀ امارت اسلامی به ناروی، شماری از شهروندان افغانستان مقیم این کشور، علیه امارت اسلامی و دعوت آنان به این نشست اعتراض کردند. معترضان با تجمع در برابر ساختمان وزارت خارجۀ ناروی، شعار «نه به امارت اسلامی» سردادند.

هیأتی از امارت اسلامی به رهبری سرپرست وزارت خارجه، روز شنبه به دعوت رسمی ناروی، عازم اسلو پایتخت این کشور شد. قرار است نشست اسلو امروز و فردا نیز با نماینده‌گان ویژۀ آمریکا و اتحادیۀ اروپا ادامه داشته باشد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: