مسئولان محلی پکتیکا، می‌گویند که تقریباً نیمی از ولسوالی‌های این ولایت، ساختمان ندارند و امور اداری و غیر آن را در خیمه‌ها و کانتینرها انجام می‌دهند.

فیض‌الله جمال، والی پکتیکا، به سلام‌‌وطندار می‌گوید که هم‌اکنون، از مجموع ۲۴ ولسوالی، دفتر ۱۲ ولسوالی این ولایت، ساختمان ندارند. او می‌افزاید: «تقریباً ۱۲ ولسوالی ساختمان ندارد یا برای آن‌ها ساختمان ساخته نشده یا در جریان جنگ‌ها فروریخته است. یقیناً تلاش ما این است که پس از ساخت شاه‌راه‌ها، در ولسوالی‌ها ساختمان ساخته شود.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

گیان، از ولسوالی‌های پکتیکا است که ساختمان ندارد و اکنون، امور دولتی در این ولسوالی، در خیمه‌ها و کانتینرها انجام می‌شود.

فضل‌الرحمان بلال، ولسوال گیان، می‌گوید: «از امارت اسلامی می‌خواهیم برای ولسوالی گیان ساختمان بسازد؛ زیرا ضروری است. کم‌بود آب، نبود ساختمان و مشکلات زیادی است. اداره‌ی ما نیز متفرق است و هیچ هم‌آهنگی نمی‌شود.»

شماری از باشندگان پکتیکا، با گلایه از نبود ساختمان در ولسوالی‌های این ولایت، می‌گویند که ناچار اند برای طی‌مراحل‌کردن دادخواستی‌های شان، به دیگر بخش‌های پکتیکا رفت‌وآمد کنند.

نعمت‌الله، باشنده‌ی گیان، می‌گوید: «ولسوالی گیان تا کنون ساختمان و قوماندانی هم ندارد. بنا بر این، مردم چنین جایی ندارند که مشکلات شان به راحتی حل شود. خواست ما این است که در قسمت ساخت تعمیر و دیگر نیازهای ولسوالی گیان، توجه شود.»

عبدالرحمان، دیگر باشنده‌ی این ولسوالی، نیز می‌گوید: «ولسوالی گیان ساختمان ندارد. مراجعه‌کننده‌ها به جای رفتن به یک دفتر باید به دفترها و جاهایی بروند که مسئولان در بازار گرفته اند و فاصله‌ی زیادی دارند. برای رسیدن به آن‌ها، با مشکل مواجه هستیم.»

بر اساس معلومات مسئولان محلی پکتیکا، دیله، خوشامند، بکخیل، نعمت‌آباد، چهاربران، گومل، نیکه، گیان و اومنه، از ولسوالی‌های این ولایت اند که ساختمان ندارند.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

به گفته‌ی باشندگان پکتیکا، در دو دهه‌ی گذشته، هیچ پروژه‌ی انکشافی در این ولایت تطبیق و در زندگی باشندگان آن تغییری ایجاد نشده است.

خرابی جاده‌ها و دست‌رسی‌نداشتن به آب صحی، از دیگر مشکلات فراراه باشندگان پکتیکا است.

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: