شفاخانۀ «شهید وکیل فضل‌الرحمان سمکنی» که در ولسوالی سمکنی ولایت پکتیا قرار دارد، پذیرای بیماران ولسوالی‌های پتان، جانی‌خیل، لجه‌منگل، احمدخیل و میرزکه نیز می‌باشد و کم‌بود امکانات در این شفاخانه مردم را با مشکلات جدی روبه‌رو کرده است.

باشنده‌گان این ولسوالی‌ها از کم‌بود امکانات و دارو در این شفاخانه شکایت می‌کنند و می‌گویند که علاوه بر کم‌بود امکانات و دارو، پزشکان نیز به‌موقع به وظیفه نمی‌آیند و مشغول فعالیت‌های شخصی‌شان‌اند که این موضوع به مشکلات مردم افزوده است. آنان می‌افزایند که این شفاخانه با کم‌بود کادر متخصص نیز روبه‌روست و باشنده‌گان این ولسوالی‌ها علاوه بر امکانات به کادر متخصص نیز نیاز دارند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

در همین حال، مسئولان شفاخانۀ «شهید وکیل فضل‌الرحمان سمکنی» می‌گویند که به‌دلیل حجم زیاد مراجعه‌کننده‌گان، نمی‌توانند به‌طور کامل به همۀ بیماران رسیده‌گی کنند. آنان می‌افزایند که با کمک صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) مشکل دارو در این شفاخانه حل شده است.

از سوی دیگر، دکتر رحیم، رئیس شفاخانۀ «شهید وکیل فضل‌الرحمان سمکنی»، فعالیت‌های شخصی پزشکان را رد می‌کند و می‌گوید که تسهیلات برای بیماران فراهم شده است و پزشکان در زمان‌های رسمی در شفاخانه حضور دارند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

گفتنی‌ست که پس از سقوط دولت پیشین، مردم در شماری از ولایت‌ها شکایت‌هایی را مبنی بر کم‌بود دارو و تجهیزات و ارائه‌نشدن به‌موقع خدمات بهداشتی مطرح کرده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: