رسانه‌های پاکستانی، گزارش داده اند که پلیس این کشور، هشت شهروند افغانستان را از بخش‌های مختلف شهر کراچی از جمله مستعمره‌‌ی ماچار، میدان‌الآصف و مناطق هم‌جوار آن، بازداشت کرده است.

گفته شده است که این شمار شهروندان افغانستان، غیرقانونی وارد پاکستان شده بودند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

ای‌.آر.وای نیوز، امروز (شنبه، ۵ آگست) گزارش داده است که این افراد، در نتیجه‌ی یک عملیات هدف‌مند که شامل بازرسی خانه‌به‌خانه بوده، بازداشت شده اند.

چودری سهیل، یکی از مسئولان امنیتی پلیس پاکستان، گفته است: «تمرکز اولیه‌ی ما تضمین امنیت جامعه و در عین حال پشتیبانی از حاکمیت قانون بود.»

او، افزوده است که این عملیات نه تنها برای شناسایی شهروندان غیرقانونی؛ بل برای مبارزه با هر گونه تهدید احتمالی که رفاه باشندگان محل را به خطر بیندازد، انجام شده است.

بر اساس گزارش‌ها، این عملیات جست‌وجو هم‌چنان شامل بررسی همه‌جانبه‌ی مشخصات و هویت افراد مظنون بوده که با استفاده از برنامه‌های جست‌وجوی مدرن، برای تأیید وضعیت مهاجرت استفاده شده است.

تا کنون، در باره‌ی هویت افراد بازداشت‌شده جزئیاتی ارائه نشده است.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

مسئولان امنیتی پلیس پاکستان، گفته اند که برای بازداشت‌شدگان، پرونده‌ی قانونی تشکیل شده است و متعهد به بازجویی کامل از نزد آن‌ها اند.

گفتنی است که پلیس پاکستان، پیش از این نیز شهروندان قانونی و غیرقانونی افغانستان را در شهرهای مختلف این کشور بازداشت کرده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: