شیخ رشید احمد، وزیر امور داخلۀ پاکستان، گفته است که حصارکشی بخش‌های باقی‌ماندۀ مرز افغانستان و پاکستان با رضایت امارت اسلامی تکمیل می‌شود. او این گفته‌ها را روز گذشته در یک نشست خبری در اسلام‌آباد مطرح کرده و افزوده که حدود ۲ هزار و ۶۰۰ کیلومتر از مرز حصارکشی شده است.

وزیر داخلۀ پاکستان گفته است «طالبان برادران ما» هستند و ابراز امیدواری کرده است که ۲۱ کیلومتر باقی‌مانده نیز با رضایت «برادران مان» حصارکشی شود. پاکستان اعلام کرده که ۹۴ درصد خط موسوم به دیورند را که قبایل دو طرف را تقسیم می‌کند، تکمیل کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

پیش از این درگیری‌هایی بر سر حصارکشی در مرز افغانستان و پاکستان میان نیروهای امارت اسلامی و نظامیان پاکستانی رخ داده‌ است. نوارهای تصویری مختلف دربارۀ این درگیری‌ها در ولایت‌های هم‌مرز با پاکستان پخش شده است.

در این نوارهای تصویری، نیروهای امارت اسلامی در حال کندن و تخریب سیم خاردار دیده می‌شوند. برخی از سخنگویان و مقام‌های امارت اسلامی گفته‌اند که پاکستان حق حصارکشی را در مرز ندارد.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

ارتش پاکستان پیش‌تر اعلام کرده بود که حصارکشی مرزی در هر صورتی تکمیل خواهد شد. وزیر خارجۀ پاکستان هم‌چنان گفته بود که در حال گفت‌وگو با امارت اسلامی دربارۀ حل مسایل مرزی‌ست. مقام‌های امارت اسلامی نیز اعلام آماده‌گی کرده بودند که مسایل مرزی با پاکستان را از طریق گفت‌وگو حل کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: