باشندگان سپین‌بولدک در کندهار، با شکایت از بسته‌ماندن گذرگاه مرزی سپین‌بو‌لدک-چمن، می‌گویند که کسب‌وکار شان با رکود روبه‌رو است. آن‌ها از امارت اسلامی می‌خواهند که برای بازگشایی این گذرگاه مرزی، با مقام‌های پاکستانی گفت‌وگو کند.

حشمت‌الله، باشنده‌ی بازار ویش ولسوالی سپین‌بولدک، می‌گوید: «موترهای ما متوقف است، ما می‌خواهیم که این مسیر باز شود، کرایه سر ما زیاد شده است.»

همین گونه، هاشم که باشنده‌ی کندهار و تاجر مرغ است، از کسادشدن بازار کارش به دنبال بسته‌شدن گذرگاه مرزی سپین‌بولدک-چمن، می‌گوید: «از آن طرف مرغ خواسته بودیم که همه شان مرده و از بین رفته اند. این همه برای ما ضرر است. این دروازه باید هرچه زودتر باز شود.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

البته بسته‌ماند گذرگاه مرزی سپین‌بولدک-چمن، به باشندگان آن سوی مرز نیز زیان وارد کرده است. عتیق‌الله، باشنده‌ی بازار چمن ایالت بلوچستان پاکستان، با شکایت از بسته‌ماندن این گذرگاه، می‌گوید: «ما منتظر بازگشایی دروازه استیم. مشکلات زیاد است؛ ما از حکومت‌های دو طرف می‌خواهیم تا در مورد بازگشایی راه، روشنی بدهند.»

در همین حال، عبدالباقی بینا، معاون اتاق‌های تجارت کندهار، به سلام‌وطندار می‌گوید که هنوز هم صدها موتر پر از کالاهای تجارتی در دو طرف دروازه گیر مانده است.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

او، می‌گوید: «راه مثل گذشته مسدود است. بیش‌تر از ۳۰۰ موتر از این طرف رفته اند و در آن سو نیز، یک هزار و ۵۰۰ موتر گیر مانده است.»

هرچند امارت اسلامی، هفته‌ی گذشته، هیئتی را برای بررسی این رویداد تعیین کرده بود؛ اما نتیجه‌ی بررسی‌های این هیئت، تا اکنون با رسانه‌ها شریک نشده است.

تلاش کردیم تا دیدگاه سخن‌گویان امارت اسلامی و مسئولان محلی کندهار را نیز، در این گزارش با خود داشته باشیم؛ اما آن‌ها به پرسش‌های سلام‌وطندار پاسخ ندادند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: