منابع محلی در خوست می‌گویند که پیش از چاشت امروز شماری از گاری‌رانان در این ولایت دست به اعتراض زدند؛ اما اعتراض آنان از سوی نیروهای امنیتی امارت اسلامی پراکنده شد. گفته شده است که معترضان می‌خواستند از مکان مختص‌شان انتقال نیابند.

به گفتۀ منابع، این روی‌داد حوالی ساعت ۱۰ پیش از چاشت امروز در ساحۀ «مسجد یعقوبی»، از مربوطات مرکز ولایت خوست رخ داده است. منابع می‌افزایند که نیروهای امارت اسلامی برای پراکنده‌کردن معترضان شلیک کردند که در پی آن یک گاری‌ران معترض کشته و یک تن دیگر زخمی شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در همین حال، مستغفر گربز، سخنگوی فرماندهی امنیۀ خوست نیز می‌پذیرد که در هنگام اعتراض، دو معترض توسط نیروهای امارت اسلامی زخمی‌ شدند که یک تن از آنان در اثر زخم‌های شدید در شفاخانه جان باخته است.

سخنگوی فرماندهی امنیۀ خوست می‌افزاید که شهرداری خوست تصمیم داشت محل کار دست‌فروشان را به یک مکان مناسب دیگر منتقل کند که سپس گاری‌رانان دست به اعتراض زدند و این روی‌داد رخ داد.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

این نخستین بار نیست که نیروهای امارت اسلامی بر معترضان شلیک می‌کنند، پیش از این نیز روی‌دادهای مشابه در ‌کابل و شماری از ولایت‌های دیگر رخ داده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: