دفتر هم‌‌آهنگ‌کننده‌ی کمک‌های انسان‌دوستانه‌ی سازمان ملل متحد (اوچا)، گفته که بیش‌تر از ۲۴ میلیون شهروند افغانستان، به کمک‌های فوری انسانی نیاز دارند.

بخش افغانستان اوچا، روز گذشته -سه‌شنبه، ۱ قوس- در برگه‌ی فیسبوک خود نوشته: «از آن جایی که امسال برف زود رسیده است، خانواده‌ها در افغانستان، در حال حاضر دمای بیش از اندازه سرد و منجمد را تجربه می‌کنند.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

اوچا، افزوده که نزدیک به ۲۴ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در افغانستان به کمک‌های فوری بشردوستانه نیاز دارند. این نهاد افزوده که آن‌ها در شرایط ناامیدکننده‌ای قرار دارند.

اوچا هم‌چنان، گفته که با افزایش قیمت کالاها، نیازمندی‌های بیش‌تر از ۲۴ میلیون شهروند افغانستان به نقطه‌ی اوج خود رسیده و آن‌ها، به گونه‌ی فوری به کمک‌هایی مانند لباس گرم، سرپناه و پول نقد برای گرمایش نیاز دارند.

اکنون، ۷۹ درصد شهروندان افغانستان در سرپناه‌هایی بدون زیرساخت‌های گرمایشی زندگی می‌کنند که به دلیل سرمای بیش‌ از اندازه در سال روان، در وضعیت دشواری قرار گرفته اند.

این روزها، سرمای بیش از اندازه هم‌زمان با افزایش روزافزون ناداری، میلیون‌ها شهروند افغانستان را در معرض گرسنگی و سرمازدگی قرار داده است.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

پیش‌تر از این، سازمان ملل متحد، گفته بود که در زمستان پیش رو، شمار زیادی از شهروندان، ناچار اند میان غذا و گرم‌کردن خانه‌های شان، یکی را انتخاب کنند.

گفتنی است که اوچا در سه‌ی عقرب نیز، گفته بود که ۷۹ درصد خانواده‌ها در افغانستان، به امکان‌های بسنده‌ی گرمایشی دست‌رسی ندارند و ۵۶ درصد خانواده‌ها، نمی‌تواند برای کودکان شان، پوشاک‌های زمستانی فراهم کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: