صندوق پشتیبانی از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف)، با پشتیبانی مالی بانک توسعه‌ی آسیایی و هم‌کاری مؤسسه‌ی اداره و انکشاف صحت (OHPM)، به ارزش ۸۳۵ هزار دالر امریکایی تجهیزات پزشکی و غیرپزشکی به مرکزهای صحی هلمند کمک کرده است.

به گفته‌ی مسئولان، این کمک‌ها شامل شش دستگاه آمبولانس ترمیم‌شده، ۷۹ موترسایکل، ۲۲۴ الماری پزشکی و چوکی، سیستم برق خورشیدی برای ۱۹ مرکز درمانی، کمپیوتر برای ۱۸ مرکز درمانی و دیگر موارد می‌شود.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

محمدذاکر اینوا، مسئول دفتر ولایتی صندوق پشتیبانی از کودکان سازمان ملل متحد در هلمند، می‌گوید که با این کمک‌ها در سال ۲۰۲۴ خدمات صحی معیاری به مردم ارائه خواهد شد.

او می‌افزاید: «ارزش این پروژه ۸۳۵ هزار دالر امریکایی است و به آن مرکزهای صحی که نیاز بیش‌تری به آن دارند، ارائه می‌شود. در نظر داریم با تطبیق این پروژه در مرکزهای صحی کنونی هلمند خدمات صحی معیاری داشته باشیم.»

در همین حال، مسئولان محلی هلمند، می‌گویند که تجهیزات پزشکی و غیرپزشکی کمک‌شده، مشکلات صحی در مناطق دورافتاده‌ی این ولایت را حل خواهد کرد. آن‌ها، خواستار هم‌کاری بیش‌تر نهادهای وابسته اند.

عبدالرحمان کندزی، والی هلمند، می‌گوید: «مردم در ولسوالی‌های دورافتاده‌ی هلمند به خدمات اولیه‌ی صحی دست‌رسی ندارند و مریضان شان به موقع به مرکزهای صحی نمی‌رسند. با این تجهیزات پزشکی و غیرپزشکی کمکی، بخش زیادی از مشکلات مردم آن ولسوالی‌ها رفع خواهد شد.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

سیداحمد سعید، رییس صحت عامه‌ی هلمند، نیز می‌گوید: «ما از مسئول محترم یونیسف که در این جا حضور دارد، می‌خواهیم در زمینه‌ی صحت به ما کمک کنند؛ زیرا ما کارهایی که به وزارت مربوط بوده را تمام کرده‌ایم. این‌ها باید درمان‌گاه‌های ما را ارتقا دهند.»

این کمک به بخش صحی در هلمند در حالی انجام می‌شود که هنوز هم بسیاری از مردم در مناطق دورافتاده‌ی این ولایت، از دست‌رسی به خدمات صحی محروم اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: