در چند روز گذشته انفجارهای پی‌‌هم در مناطق مختلف شهر جلال‌آباد، مرکز ننگرهار و کشته‌شدن شماری از افراد توسط تفنگ‌داران ناشناس، نگرانی باشنده‌گان این ولایت را افزایش داده است. در تازه‌ترین مورد، صبح امروز در نزدیکی جادۀ «پشتونستان»، از مربوطات ناحیۀ اول شهر جلال‌آباد در یک گل‌دان هنگامی انفجار رخ داد که یک موتر نیروهای طالبان در حال گشت‌زنی در محل بود.

منابع می‌گویند که در این روی‌داد هشت تن کشته و زخمی شده‌اند. بر بنیاد معلومات منابع، در این روی‌داد یک نیروی طالبان کشته شده است و به‌شمول یک کارمند شهرداری جلال‌آباد، هفت غیرنظامی زخم برداشته‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

باشنده‌گان جلال‌آباد از مقام‌ها می‌خواهند که برای بهبود وضعیت امنیتی ننگرهار توجه جدی کنند. به گفتۀ آنان، افزایش ناامنی نه‌تنها از نظر روانی افراد را زیر تأثیر قرار می‌دهد؛ بل بر تجارت نیز تأثیر سوء می‌گذارد. به گفتۀ آنان، در این اواخر مردم به‌دلیل نبود شغل با مشکلات بسیاری روبه‌رو شده‌اند و باید برای اطمینان خاطر مردم تلاش صورت گیرد.

خواستیم دیدگاه مسئولان محلی ننگرهار را در پیوند به وضعیت جاری در جلال‌آباد داشته باشیم؛ اما با تماس‌های پی‌هم موفق نشدیم. اما بلال کریمی، عضو کمیسیون فرهنگی امارت اسلامی با تأیید برخی روی‌دادها در جلال‌آباد می‌گوید که تلاش‌های جدی برای بهبود وضعیت جریان دارد.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

با افزایش روی‌دادهای ضد امنیت در ننگرهار، نیروهای طالبان گشت‌ها و ایست‌های بازرسی را در جلال‌آباد برای اطمینان از تأمین امنیت افزایش داده‌اند. باشنده‌گان ننگرهار اما می‌گویند که برای تأمین امنیت باید اقدامات بیش‌تری انجام شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: