ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی در توییترش نوشته که امیرخان متقی، سرپرست وزارت خارجه با آنتونیو ویتورینو، رئیس عمومی کمیساریای عالی پناهنده‌گان سازمان ملل متحد، صبح امروز دیدار و گفت‌وگو کرده است.

مجاهد نوشته امیرخان متقی در دیدارش با رئیس عمومی کمیساریای عالی پناهنده‌گان سازمان ملل متحد گفته است که برای رسیده‌گی به مشکلات اقتصادی افغانستان، پول‌های بسته‌شده باید آزاد شود.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

به گفتۀ سخنگوی امارت اسلامی، رئیس عمومی کمیساریای عالی پناهنده‌گان سازمان ملل متحد به وزیر خارجه اطمینان داده است که با آغاز زمستان، این نهاد برای خانواده‌های فقیر و نیازمند، سرپناه، پوشاک و مواد مورد نیاز کمک خواهد کرد.

آنتونیو ویتورینو به امیرخان متقی اطمینان داده است که کمیساریای عالی پناهنده‌گان سازمان ملل متحد به کارهای خود در افغانستان ادامه خواهد داد. مجاهد نیز گفته که در این دیدار امیرخان متقی به رئیس عمومی کمیساریای عالی پناهنده‌گان سازمان ملل متحد تأکید کرده است که برای حل بحران اقتصادی افغانستان، پول‌های بسته‌شده باید آزاد شود.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

لازم به یادآوری‌ست که با سقوط دولت پیشین، آمریکا ذخایر ارزی بانک مرکزی افغانستان به ارزش ۹.۴ میلیارد دالر را بسته کرده است. وزارت خزانه‌داری آمریکا تأکید کرده است که اجازۀ دست‌رسی طالبان به این پول‌ها را نمی‌دهد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: