منصور، باشنده‌ی پروان، چند روز پیش از یک رویداد ترافیکی در شاه‌راه کابل_پروان جان سالم به در برده است؛ اما دوستانش زخمی شده اند. او، بی‌احتیاطی رانندگان و نبود چراغ‌های ترافیکی در شاه‌راه‌ها را، از علت‌های اصلی رویدادهای ترافیکی می‌داند.

منصور می‌گوید: «چشم‌دید خود را می‎‌گویم که چند روز پیش در یک ایست بازرسی یک موتر آمد موتر ما را زد و سبب شد که چندین تن از دوستانم زخمی شوند و علت حادثه‌های ترافیکی نداشتن جواز شماری از رانندگان و نبود اشاره‌های ترافیکی عامل این حادثه بود.»

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

خالد، باشنده‌ی بغلان که چند روز پیش در یک رویداد ترافیکی زخمی شده است، از ریاست عمومی پلیس ترافیک وزارت امور داخله می‌خواهد که سرعت موترها را کنترل کند.

او می‌گوید: «یگانه دلیل، تیزرانی و بی‌احتیاطی بوده و ما دو نفر ما زخمی شده و یک نفر دیگر شدید زخمی شده است. خواست من از رانندگان این است که با احتیاط رانندگی کنند و نیز پلیس ترافیک برای کاهش سرعت موترها تلاش کند.»

در همین حال، مسئولان در ریاست عمومی پلیس ترافیک وزارت امور داخله، می‌گویند که از آغاز حمل امسال تا کنون، بیش از ۲۹۰ رویداد ترافیکی در سراسر کشور رخ داده که در نتیجه‌ی آن، بیش از ۱۴۰ تن جان باخته و بیش‌تر از ۵۰۰ تن دیگر زخمی شده اند.

عبدالودود خیرخواه، مدیر پلان ریاست عمومی پلیس ترافیک وزارت امور داخله، نبود چراغ‌های ترافیکی، خرابی جاده‌ها و بی‌احتیاطی رانندگان را، از عامل‌های برجسته‌ی رویدادهای ترافیکی در کشور عنوان می‌کند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

او می‌گوید: «از آغاز حمل تا کنون، ۲۹۱ رویداد ترافیکی در سراسر کشور رخ داده که در نتیجه‌ی آن، ۱۴۱ تن جان باخته و ۵۰۴ تن دیگر زخمی شده اند.»

گفتنی است که پیش از این، عبدالمتین قانع، سخن‌گوی وزارت امور داخله‌ی حکومت سرپرست، گفته که در شش ماه دوم سال گذشته‌ی خورشیدی یک هزار و ۹۷۸ رویداد ترافیکی در سراسر کشور ثبت شده که در نتیجه‌ی آن، ۹۴۹ تن جان باخته اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: