مسئولان در وزارت فواید عامه، امروز (دوشنبه، ۲ اسد) در «برنامه‌ی حساب‌دهی دولت به ملت»، اعلام کردند که هم‌اکنون کار بازسازی ۷۸۱ کیلومتر جاده، در سراسر کشور جریان دارد.

بر اساس معلومات ارائه‌شده از سوی مسئولان وزارت فواید عامه، بودجه‌ی مورد نیاز تطبیق این پروژه‌ها از طریق بودجه‌ی خود وزارت فواید عامه و بخش دیگر آن از طریق درآمد معادن اختصاص یافته است و برای ساخت و بازسازی جاده‌ها در کشور تمویل می‌شود.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

وزارت فواید عامه، هم‌چنان از تطبیق ۱۲۵ پروژه به ارزش ۴۲۱ میلیون افغانی خبر می‌دهد. بازسازی شاه‌راه‌ کابل-کندها_کندهار-هرات و شاه‌راه سالنگ، از مهم‌ترین پروژه‌هایی اند که وزارت فواید عامه از جریان کار روی تطبیق آن خبر می‌دهد.

امان‌الدین حبیبی، رییس تدارکات وزارت فواید عامه، می‌گوید: «کار بازسازی ۷۸۱ کیلومتر سرک در بخش‌های مختلف آغاز شده‌ است که به گونه‌ی نمونه می‌توان به پروژه‌ی ۸۰ کیلومتر سرک در شاه‌راه سالنگ، بازسازی شاه‌راه کابل-کندهار در هفت ولایت و ساخت ۱۷۰ کیلومتر سرک در ارزگان-دهراوود اشاره کرد.»

همین گونه، مسئولان در وزارت فواید عامه، از جدیت این وزارت برای جلوگیری از تخریب و حفاظت جاده‌های کشور اطمینان می‌دهند.

عبدالکریم فاتح، معین تخنیکی وزارت فواید عامه، می‌گوید که هم‌اکنون ۴۱ ترازو برای جلوگیری از وزن زیاد موترها در شاه‌راه‌ها فعال است و این وزارت تصمیم دارد رقم این ترازوها را افزایش دهد.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

معین تخنیکی وزارت فواید عامه، می‌افزاید: «در حال حاضر ۴۱ ترازو در ۲۱ ولایت فعال است و تصمیم داریم تا در آینده در ۳۱ ولایت به تعداد ۷۶ ترازو را فعال کنیم.»

این در حالی است که شکایت‌های بسیاری از خرابی راه‌ها در نقاط مختلف کشور وجود دارد و این خرابی راه‌ها در برخی نقاط سبب افزایش رویدادهای ترافیکی نیز شده ‌است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: