مسئولان در وزارت کار و امور اجتماعی، امروز (یک‌شنبه، ۲۹ اسد) در برنامه‌ی حساب‌دهی دولت به ملت، می‌گویند که در جریان یک سال گذشته ۲۸۶۰ کودک افغان که از کشورهای بیرونی به افغانستان ردمرز شده و خانواده‌های شان را گم کرده بودند، از سوی این وزارت به خانواده‌های شان سپرده شده اند.

سمیع‌الله ابراهیمی، سخن‌گوی وزارت کار و امور اجتماعی، می‌گوید که در جریان یک سال گذشته، ۳۱ مرکز برای نگه‌داری کودکان بی‌سرپرست و گم‌شده در ۱۱ ولایت ایجاد شده است.

او می‌افزاید: «در جریان یک سال گذشته، ۲۸۶۰ طفل یتیم و بی‌سرپرست ردمرز شده و با پی‌گیری این وزارت به خانواده‌ها و نزدیکان شان سپرده شده اند و ۳۱ مرکز حمایوی ایجاد شده است که آن‌عده کودکانی که از فامیل گم و از بیرون ردمرز شده اند، در این جا نگه‌داری می‌شوند.»

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

از سویی هم، مسئولان در وزارت کار و امور اجتماعی، می‌‌افزایند که تا کنون نزدیک به ۸۹۰۰ کودک یتیم و بی‌سرپرست از سوی این وزارت ثبت و به یتیم‌خانه‌ها معرفی شده اند.

سخن‌گوی وزارت کار و امور اجتماعی، نیز می‌گوید: «۲۴ دارالایتام امارتی و بیش از ۳۰ دارالایتام خصوصی در کشور فعالیت دارد که نزدیک به ۸۹۰۰ یتیم در آن‌ها نگه‌داری می‌شوند و قرار است در سال آینده به ۱۰ هزار تن برسد.»

مسئولان در وزارت کار و امور اجتماعی، می‌‌افزایند که برای ایجاد زمینه‌ی کاری برای شهروندان، در یک سال گذشته برای بیش از ۵۲ هزار شهروند کشور و نیز ۱۵۳۴ شهروند خارجی، جوازهای کاری را توزیع کرده اند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

رحیم‌الله صراح، رییس تفتیش کار در این وزارت، می‌گوید که برای ایجاد زمینه‌ی کاری با ۱۵ کشور برای اعزام کارمند تفاهم صورت گرفته است؛ اما تنها سه کشور سریلانکا، امارات متحده‌ی عربی و قطر به دلیل مشکلات موجود این تفاهم‌نامه‌ها را امضا کرده اند.

مسئولان در وزارت کار و امور اجتماعی، تأکید می‌کنند که هم‌اکنون در سراسر کشور ۱۳۲ مرکز آموزش فن و حرفه فعالیت دارد که سالانه تا ۲۰ هزار تن از آن‌ها فارغ و بیش‌تر آنان وارد بازار کار می‌شوند.

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: