در ادامه‌ی برنامه‌ی حساب‌دهی دولت به ملت، امروز (دوشنبه، ۲۳ اسد) مسئولان در وزارت امر به معروف، نهی از منکر و سمع شکایات حکومت سرپرست، پیرامون کارکردهای یک‌ساله‌ی این وزارت گزارش ارائه کردند؛ کارکردهایی که در دو سال گذشته همواره با شکایت‌ها و واکنش‌هایی نیز روبه‌رو بوده ‌است.

این وزارت با اعمال محدودیت‌ها در برابر زنان در یک سال گذشته، واکنش‌های بسیاری را برانگیخته و بازداشتن زنان از رفتن به تفریح‌گاه‌ها و ورزش‌گاه‌ها و بستن آرایش‌گاه‌های زنانه، از مهم‌ترین فیصله‌های واکنش‌برانگیز وزارت امر به معروف، نهی از منکر و سمع شکایات در یک سال گذشته بوده است.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

در ادامه‌ی این واکنش‌ها از کارکرد وزارت امر به معروف، نهی از منکر و سمع شکایات به ویژه کارکرد محتسبان این وزارت، در یک سال گذشته ۱۰ هزار و ۸۷۵ شکایت به این وزارت رسیده ‌است.

محمدصادق عاکف مهاجر، سخن‌گوی وزارت امر به معروف، نهی از منکر و سمع شکایات، در این باره می‌گوید: «۱۰ هزار و ۸۷۵ شکایت از مرکز و ولایت‌ها رسیده که از این جمله به ۷۹۱۵ شکایت رسیدگی شده‌ است و ۱۶۶۹ شکایت هم زیر بررسی قرار دارد.»

سخن‌گوی وزارت امر به معروف، نهی از منکر و سمع شکایات، در این برنامه می‌افزاید که این وزارت در یک سال گذشته توانسته‌ است ۵۷۰ کارمند زیرسن را در ادار‌ه‌های دولتی شناسایی و برکنار کند.

به گفته‌ی مسئولان در وزارت امر به معروف، نهی از منکر و سمع شکایات، این شمار افراد زیرسن پس از بررسی این وزارت از اداره‌های دولتی، شناسایی و به مدرسه‌های دینی معرفی شده‌ اند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

محمدصادق عاکف مهاجر، می‌افزاید: «از طریق معینیت نظامی ما، ۵۷۰ کارمند کم‌سن شناسایی و به مدارس برای فراگیری علم معرفی شده اند تا پس از فراگیری علم، اگر نیاز شد به کار استخدام شوند.»

با این همه، مسئولان در وزارت امر به معروف، نهی از منکر و سمع شکایات، تأکید می‌کنند که برنامه‌ای نیز برای لغو فیصله‌هایی که بر بنیاد آن محدودیت‌ها در برابر حضور زنان در جامعه اعمال شده‌است، ندارند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: