وزارت امور خارجه‌‌ی حکومت سرپرست افغانستان، ناوقت روز شنبه، ۹ میزان، با پخش اعلامیه‌ای از آن‌چه «طرف‌های بیرونی» توصیف کرده، گفته است که این طرف‌ها در پیوند به حمله‌ی بامداد جمعه بر مرکز آموزشی کاج در غرب کابل، تنها غم‌شریکی کنند و از اظهارات غیرمسئولانه جدا خودداری کنند.

این وزارت، حمله‌ بر مرکز آموزشی کاج را دسیسه‌ی دشمنان مردم افغانستان دانسته و گفته است که امارت اسلامی «به هیچ‌ گونه تقسیم قومی و مذهبی مردم افغانستان باور ندارد و خود را مسئول محافظت جان تمام افغان‌ها می‌داند.»

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

وزارت خارجه‌ در این اعلامیه افزوده که افغانستان با وجود دسیسه‌های مغلق زیاد، نمونه‌ای از وفاق مذهبی و ملی در منطقه است.

این وزارت وعده سپرده است که امارت اسلامی عاملان این حمله را به پنجه‌ی قانون خواهد سپرد. در بخشی از اعلامیه‌ی وزارت خارجه آمده است: «به همه طرف‌های بیرونی توصیه می‌کنیم که در مسائل داخلی افغانستان، بدون ابراز غم‌شریکی، از اظهارات غیرمسئولانه جدا خودداری کنند.»

وزارت خارجه‌ هم‌چنان نوشته است هر کسی که به نفاق ملی در افغانستان دامن می‌زند، «به ملت متحد ما جفا و از مرز اخلاقی عدول می‌کند و برای منافع نامشروع خود تلاش ناکام انجام می‌دهد.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

حمله‌ی انتحاری بامداد جمعه بر مرکز آموزشی کاج در غرب کابل، هنگامی رخ داد که حدود ۱۵۰ دانش‌آموز در این مرکز، مشغول گذراندن کانکور آزمایشی بودند. این حمله واکنش‌های گسترده‌ی ملی و بین‌المللی را به هم‌راه داشته است.

بر اساس آخرین آماری که از سوی یوناما پخش شده، در این حمله ۳۵ تن کشته و ۸۲ تن زخمی شده اند. مسئولیت این حمله را هنوز فرد یا گروهی بر عهده نگرفته است.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: