Asset 1SWN

سلام وطندار

وزارت دفاع: در حملۀ هوایی در نیمروز ۵ طالب و ۹ تروریست پاکستانی کشته شده‌اند

135510927_3072259842874652_7517120355078296456_o

وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که در حملۀ هوایی دو شب پیش در ولایت نیمروز پنج طالب و ۹ تروریست پاکستانی کشته و ۶ تن دیگر زخمی شده‌اند.

این وزارت در اعلامیه‌یی‌ که امروز (دوشنبه، بیست‌ودوم جدی/دی) پخش کرده، گفته که در حملۀ هوایی در ساحۀ «منزری» ولسوالی خاشرود نیمروز که شنبه‌شب، بیستم جدی انجام شد، یک قرارگاه طالبان هدف قرار گرفته است.

وزارت دفاع گفته است که ادعاها در مورد تلفات غیرنظامیان در حملۀ هوایی نیروهای ارتش در ولسوالی خاشرود ولایت نیمروز را بررسی می‌کند.

روز گذشته در گزارش‌های ابتدایی منابع محلی نیمروز در گفت‌وگو با سلام‌وطندار گفتند که در این روی‌داد ۱۴ غیرنظامی جان باخته‌اند؛ اما به ۱۸ کشته و یک زخمی افزایش یافت.

 شماری از بسته‌گان قربانیان که عصر روز گذشته پیکرهای قربانیان را به شهر زرنج، مرکز ولایت نیمروز انتقال داده‌ بودند، به سلام‌وطندار گفتند که قربانیان حملۀ هوایی شب گذشته شامل ۷ زن، ۸ کودک و نوجوان و ۳ مرد هستند. برخی از منابع محلی نیمروز گفته‌اند که تمام کشته‌شده‌گان این روی‌داد اعضای یک خانواده‌اند.

میررحمان رحمانی، رئیس مجلس نماینده‌گان نیز در نشست عمومی امروز این مجلس گفت که در حملۀ هوایی نیروهای افغان در نیمروز، ۱۸ غیرنظامی کشته شده‌اند. به گفتۀ آقای رحمانی، نیروهای امنیتی باید تلاش نهایی‌شان را به خرج دهند تا در جریان عملیات به غیرنظامیان تلفات وارد نشود.

طالبان هم در پیوند به این روی‌داد روز گذشته گفتند که یک خانه در ولسوالی خاشرود ولایت نیمروز بمباران شده است و ۱۴ تن از اعضای این خانواده کشته شده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام