شماری از دانش‌جویان دانشگاه نظامی مارشال محمدقسیم فهیم، امروز در کابل نشست اعتراضی برگزار کردند. دانش‌جویان معترض می‌گویند که هم‌زمان با حاکم‌شدن امارت اسلامی بر کشور، فعالیت این دانشگاه متوقف شده است.

این دانش‌جویان می‌افزایند که هرچند نزدیک به ۵۰۰ تن از دانش‌جویان این دانشگاه دانش‌آموخته/فارغ‌التحصیل شده؛ اما با تلاش‌های پی‌هم هنوز موفق به دریافت مدرک‌های آموزشی‌‌شان نشده‌اند. آنان خواهان روشن‌شدن سرنوشت‌شان‌اند.

احسان‌الله، یک تن از دانش‌جویان معترض، می‌گوید: «سرنوشت من معلوم نیست؛ در حالی که من فارغ شده‌ام، پنج سال زحمت کشیده‌ام و می‌خواهم که دیپلم خود را به‌دست آورم و نمی‌دانم به چه دلیل دیپلم نمی‌دهند. اگر در این مورد برای ما کمکی انجام داده نمی‌توانند، باید به ما بگویند تا خودمان کاری انجام دهیم.»

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

احسان‌الله، یک تن از دانش‌جویان معترض

نصیر استانکزی، یک تن دیگر از دانش‌جویان معترض، نیز می‌گوید: «ما از مسئولین وزارت دفاع می‌خواهیم که اجازه دهند درس‌های ما دوباره آغاز و سرنوشت ما معلوم شود. در مورد سندهای ما هم باید تصمیم بگیرند که آیا از ما کار می‌گیرند یا در پوهنتون/دانشگاه ملکی می‌فرستند.»

دانش‌جویان دانشگاه مارشال محمدقسیم فهیم می‌گویند که برای حل مشکلات‌شان به وزارت دفاع ملی امارت اسلامی مراجعه کرده‌؛ اما مسئولان این وزارت پاسخ قانع‌کننده‌یی به آنان نداده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

نصیر استانکزی، یک تن دیگر از دانش‌جویان معترض

در همین حال، شمار دیگری از دانش‌جویان دانشگاه مارشال محمدقسیم فهیم می‌گویند که با گذشت چندین ماه هنوز هم درس‌های‌شان آغاز نشده است و ۲ هزار دانش‌جوی این دانشگاه در بی‌سرنوشتی به‌سر می‌برند.

شعیب، یکی دیگر از دانش‌جویان معترض، می‌گوید: «ما از حکومت فعلی خواهان هستیم تا درس‌های ما به‌شکل حضوری آغاز شود و دربارۀ کسانی که دیپلم اخذ نکرده‌اند، باید دیپلم‌شان را به‌دست آورند.»

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

شعیب، یکی دیگر از دانش‌جویان معترض

خواستیم دیدگاه سخنگوی وزارت دفاع ملی را نیز در این باره داشته باشیم؛ اما سخنگوی این وزارت به تماس‌‌های ما پاسخ نداد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: