ولسوال جدید مایمی در صفحۀ فیس‌بوکش نگاشته که پس از سقوط این ولسوالی به دست طالبان، امور حکومتی را از صفر آغاز کرده است.

قدیر صفا، ولسوال جدید مایمی که پس از سقوط این ولسوالی به دست طالبان، از سوی حکومت محلی به‌عنوان ولسوال این ولسوالی گماشته شده است، می‌گوید که نخستین جلسۀ کاری‌اش را در دهلیز ساختمان یک شورای انکشافی آغاز کرده است و هیچ‌ چیزی حتی یک ورق سفید هم در ساختمان ولسوالی باقی نمانده است.

او می‌گوید، این کار نشان می‌دهد که او کارش را از صفر آغاز کرده است.

کامبیز قربانی، ولسوال پیشین مایمی هم گفته بود که ولسوالی را با خون ساخته بود و به دست طالبان سقوط کرد.

طالبان پس از تصرف ولسوالی مایمی، ساختمان ولسوالی را با تمام هستی‌اش آتش زدند و تمام جنگ‌افزارهای نیروهای امنیتی را با خود بردند.

در تصویرهایی که پس از سقوط این ولسوالی طالبان در رسانه‌های اجتماعی پخش کرده‌‌، دیده می‌شود ده‌ها میل جنگ‌افزار سبک و سنگین و انبوهی از گلوله و مهمات نیروهای امنیتی را تصرف کرده‌اند.

در سقوط مایمی به دست طالبان، ۲۱ نیروی امنیتی به شمول فرمانده پولیس، مدیر امنیت ملی و چند فرمانده نیروهای خیزش مردمی کشته شدند.

عبدالله ناجی نظری، عضو شورای ولایتی بدخشان در یادداشتی نگاشته است که بیش‌تر پیروزی‌های طالبان با هم‌دستی افرادی در صف دولت انجام می‌شود. او سقوط مایمی را به این مسئله وابسته دانسته است.

او گفته است که طالبان می‌توانند در میان نیروهای امنیتی نفوذ کنند. آقای نظری می‌افزاید، نهادهای کشفی در جلوگیری از این‌گونه حمله‌ها ناتوان هستند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: