نماینده‌ی ویژه‌ روسیه برای افغانستان، در تازه‌ترین گفت‌وگوی خود با یک‌ رسانه هندی، گفته که روسیه می‌تواند برای زنده‌کردن گفت‌وگو‌های میان‌افغانی نقش بازی کند.

ضمیر کابلوف، روز گذشته -جمعه، ۲ جدی-، در گفت‌وگوی ویژه با روزنا‌مه‌ی هندو، گفته است که روسیه و هند هم‌زمان می‌توانند برای ازسرگیری گفت‌وگوهای میان‌افغانی نقش داشته باشند.

او، گفته: «چه‌گونگی یافتن راه‌حل از راه گفت‌وگوی گسترده‌ی میان‌افغانی، با خود خود مردم افغانستان است. اگر چنین خواستی از کابل برسد، روسیه آماده است که  در این زمینه کمک‌های لازم را ارائه کند.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

کابلوف افزوده که امیدوار است «امارت اسلامی از اشتباه‌های اشرف غنی و از تجربه‌ی قبلی خود در دهه‌ی ۹۰، درس بگیرد.»

نماینده‌‌ی ویژه‌ی روسیه برای افغانستان، با اشاره به تفاوت دیدگاه میان مقام‌های امارت اسلامی در شمال و جنوب افغانستان، گفته که مقام‌های امارت اسلامی در شمال، به دست‌رسی دختران به تحصیلات عالی تمایل دارند.

همین گونه، کابلوف تلاش امارت اسلامی برای نابودی داعش در افغانستان را نابسنده خوانده است.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

این در حالی است که به دنبال سقوط جمهوری، کشورهای منطقه به ویژه روسیه، بارها از حضور و فعالیت گروه‌های تروریستی در افغانستان هشدار داده؛ اما امارت اسلامی، همواره حضور پررنگ این گروه‌ها در افغانستان را رد کرده و گفته است که هیچ خطری از خاک افغانستان کشورهای منطقه را تهدید نمی‌کند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: