وزارت خارجۀ کشور ادعای ارتش پاکستان مبنی بر استفاده از خاک افغانستان علیه این کشور را رد کرد و آن «بی‌اساس» خواند.

سخنگوی ارتش پاکستان روز چهارشنبه، بیست‌وچهارم عقرب ادعا کرد که شماری از دیپلومات‌های هندی مقیم افغانستان، حملاتی را از خاک این کشور بر ضد پاکستان طراحی می‌کنند.

وزارت خارجۀ کشور با نشر اعلامیه‌یی روز یک‌شنبه، بیست‌وپنجم عقرب گفته است که ما (افغانستان) هرگز اجازه نمی‌دهیم از خاک افغانستان برای انجام فعالیت‌های تخریبی علیه کشورهای دیگر استفاده شود.

وزارت خارجه برای بررسی ادعای پاکستان خواستار تشکیل هیأت باصلاحیت بین‌المللی از سوی شورای امنیت ملل متحد بر اساس قطع‌نامه‌های اجلاس عمومی و شورای امنیت ملل متحد در پیوند به مبارزه علیه تروریزم شده است.

وزارت خارجه تأکید کرده است که این هیأت، حملات و عاملان تروریسم را در خاک افغانستان و ادعای دولت پاکستان را مورد بررسی جدی و مسئولانه قرار دهد.

در اعلامیه وزارت خارجه افغانستان آمده است که به‌عنوان قربانی عمدهٔ تروریزم، متعهد به سیاست مبارزه علیه همه انواع تروریزم بدون تفکیک، در سراسر جهان استیم.

اعلامیه هم‌چنان تصریح کرده که ادعای سخنگوی ارتش پاکستان مبنی بر دست‌داشتن ملک (فریدون خان) مهمند، از سران قومی ولایت ننگرهار در حملات تروریستی بر دانشگاه زراعت پشاور، «بی‌اساس» است.

وزارت خارجه کشور تأکید کرده که دولت و مردم افغانستان بر هم‌آهنگ‌سازی تلاش‌های جهانی برای مبارزهٔ مشترک با تروریزم و منابع تمویل، تجهیز و پناه‌گاه‌های گروه‌های تروریستی در منطقه ادامه می‌دهد.

در بخشی از اعلامیه آمده است که دولت و مردم افغانستان در این راه –مبارزه با ترویزم – از تعهد و همکاری‌های همه کشورهای جهان و منطقه به‌شمول پاکستان در چارچوب همکاری‌های دوجانبه و چندجانبه استقبال و حمایت می‌کند.

ادعای ارتش پاکستانی مبنی بر استفاده از خاک افغانستان علیه این کشور در حالی صورت می‌گیرد که قرار است عمران‌ خان، نخست‌وزیر این کشور تا چند روز دیگر به کابل بیاید.

روز گذشته وزارت خارجه گفت که این سفر پس از تماس تلفنی اشرف غنی، رئیس‌جمهور کشور و عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان انجام می‌شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: