شماری از باشنده‌گان پایتخت می‌گویند، شلیک‌های شبانه در بخش‌های گوناگون شهر کابل خواب را از چشمان آنان ربوده‌ است.

آنان شلیک‌های شبانه را که از سوی افراد ناشناس صورت می‌گیرد، نگران‌کننده می‌خوانند و نهادهای امنیتی را در بخش تأمین امنیت شهر کابل و بازداشت این افراد به ناتوانی متهم می‌کنند.

محمدهارون، باشندۀ منطقۀ خیرخانۀ شهر کابل به سلام‌وطندار می‌گوید که نهادهای امنیتی در چنین قضایایی دست دارند و کارکرد این نهادها برای شهروندان کشور غیرقابل پذیرش است.

اسدالله از باشنده‌گان منطقۀ افشار شهر کابل می‌گوید، شلیک‌های شبانه بیشتر از سوی افراد زورمند، افراد وابسته به احزاب و اعضای شورای ملی صورت می‌گیرد.

او می‌گوید، به دلیل شلیک‌های شبانه پس از ساعت ۹ شب نمی‌توانند از خانه بیرون بروند.

اسدالله از باشنده‌گان منطقۀ افشار شهر کابل می‌گوید، شلیک‌های شبانه بیشتر از سوی افراد زورمند، افراد وابسته به احزاب و اعضای شورای ملی صورت می‌گیرد.

اما فردوس فرامز، سخنگوی فرماندهی پولیس کابل می‌گوید که در ۲۴ ساعت گذشته ۵ تن را در پیوند به شلیک‌ گلوله و پرتاب فشنگ در شهر کابل بازداشت شده‌اند. در حالی‌که باشنده‌گان پایتخت می‌گویند که این شلیک‌ها از سوی زورمندان و اعضای شورای ملی صورت می‌گیرد، اما سخنگوی پولیس کابل می‌گوید، بیشتر شلیک‌های شبانه و پرتاب فشنگ در بخش‌های غیرپلانی و پس‌کوچه‌ها انجام می‌شود.

سخنگوی فرماندهی پولیس کابل می‌گوید، بیشتر کسانی‌که در پیوند به شلیک‌های شبانه بازداشت شده‌اند، افراد زیر سن ۱۸ سال هستند.

با آن‌که حکومت و نهادهای امنیتی به منظور بهتر شدن وضعیت امنیتی شهر کابل و شماری از ولایت‌ها، برخی طرح‌ها از جمله طرح میثاق امنیتی را روی دست گرفته‌اند، اما باشنده‌گان کابل  طرح‌های امنیتی این نهادها را ناکام می‌دانند و می‌گویند، مسئولان امنیتی در بازداشت افراد بی بندوبار ضعیف عمل کرده‌اند.

کلیدواژه‌ها: // //

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: