با این که نشست مهمی در باره‌ی افغانستان به میزبان سازمان ملل متحد در دوحه‌، پایتخت قطر که قرار است دست‌کم ۱۰ روز بعد برگزار شود، در حال نزدیک‌شدن است؛ اما تا کنون امارت اسلامی تصمیم نهایی‌اش را برای اشتراک‌کردن یا اشتراک‌نکردن نماینده‌ای از این حکومت در این نشست نگرفته است.

بر اساس خبرنامه‌های پخش‌شده از سوی وزارت امور خارجه‌ی حکومت سرپرست امارت اسلامی، روزا اوتونبایوا، نماینده‌ی ویژه‌ی دبیرکل سازمان ملل متحد برای افغانستان و فریدون سینیرلی‌اوغلو، هم‌آهنگ‌کننده‌ی ویژه‌ی سازمان ملل متحد برای افغانستان، در دیدارهای جداگانه با امیرخان متقی، سرپرست وزارت امور خارجه، از این حکومت برای شرکت در نشست آینده‌ی دوحه دعوت کرده‌ اند؛ اما امارت اسلامی تا کنون در این باره تصمیم مشخصی نگرفته ‌است.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی حکومت سرپرست امارت اسلامی، نیز در این باره به سلام‌وطندار از ناروشن‌بودن اشتراک‌کردن یا اشتراک‌نکردن امارت اسلامی در نشست دوحه خبر داد.

امیرخان متقی، سرپرست وزارت امور خارجه‌، تا کنون به دعوت‌های سازمان ملل متحد مبنی بر اشتراک امارت اسلامی در نشست آینده‌ی دوحه، خواستار وضاحت در باره‌ی ترکیب و آجندای نشست دوحه شده ‌است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

از سویی هم، امیرخان متقی، در دیدار اخیر خود با توماس نیکلسون، نماینده‌ی ویژه‌ی اتحادیه‌ی اروپا برای افغانستان، گفته که این حکومت به دنبال اشتراک معنادار در نشست دوحه است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: