«عدالت! عدالت! جفا به محصلین، جفا به ملت و وطن است!» این یکی از شعارهای عدالت‌خواهی دانش‌جویان دانشگاه خصوصی اسلامی‌ست که در بی‌سرنوشتی به‌سر می‌برند و نگران ضیاع وقت و پول‌های‌شان‌اند.

دانشگاه اسلامی وابسته به حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار است. ده‌ها دانش‌جوی این دانشگاه خصوصی امروز در یک گردهمایی اعتراضی می‌گویند که دانشگاه اسلامی با پنج سال فعالیت و دو دور فراغت، هنوز جواز ندارد.

به گفتۀ این دانش‌جویان، مسئولان وزارت تحصیلات عالی و دانشگاه اسلامی به آنان بارها گفته‌اند که کار جواز فعالیت این دانشگاه ۹۹ درصد تکمیل شده؛ اما با گذشت نزدیک به پنج سال هنوز این ۹۹ درصد به ۱۰۰ درصد نرسیده است. معترضان می‌افزایند که این دانشگاه آنان را فریب می‌دهد و با پول آنان تجارت می‌کند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

دانش‌جویان دانشگاه اسلامی در این گردهمایی اعتراضی از وزارت تحصیلات عالی می‌خواهند که هرچه زودتر به مشکلات آنان رسیده‌گی کند. یک تن از معترضان می‌گوید: «پوهنتون/دانشگاه ما غیرقانونی‌ست، بدون کدام سند فعالیت می‌کند. محصلان را فریب می‌دهند، بالای‌شان تجارت را آغاز کرده‌اند. ما از حکومت می‌خواهیم که به ما یک راه حل پیشنهاد کند.»

آنان با انتقاد شدید از وزارت تحصیلات عالی و رهبری دانشگاه اسلامی، می‌گویند که چهار ماه پیش نیز اعتراض کرده بودند؛ اما تاکنون هیچ کاری برای رفع مشکلات‌شان انجام نشده است. این معترضان برای حل بی‌سرنوشتی‌شان، از وزارت تحصیلات عالی می‌خواهند که به آنان اجازۀ تبدیلی‌شان به دیگر دانشگاه‌های خصوصی را صادر کند.

از سویی هم، شماری از این معترضان به سلام‌وطندار می‌گویند در صورتی که به مشکلات آنان رسیده‌گی نشود، آنان حق کار را در رشته‌هایی که تحصیل کرده‌اند، نخواهند داشت.

گفتنی‌ست که نداشتن جواز فعالیت دانشگاه اسلامی پیش از این نیز رسانه‌یی شده بود و مسئولان وزارت تحصیلات عالی گفته بودند که این دانشگاه خلاف قانون، دانش‌جو جذب می‌کند و فعالیت دارد.

مسئولان وزارت تحصیلات عالی هم‌چنان تأکید کرده بودند که به‌طور واضح به این دانشگاه گفته شده که تا زمان تکمیل کار جواز، حق جذب دانش‌جو و پخش اعلانات را ندارد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: