محمدبشیر، عضو مدیریت ترافیک شهر کندز که سه روز پیش از خانه‌ به‌ سوی دفتر می‌رفت، توسط افراد ناشناس ربوده می‌شود و به گفتۀ نزدیکانش، سه روز بعد جسدش پیدا می‌شود.

گروه داعش با پخش تصویرهایی در شبکه‌های اجتماعی ادعا کرده که این منسوب پولیس ترافیک را پس از ربودن در ساحۀ «دشت آبدان» ولایت کندز تیرباران کرده است.

در همین حال، انعام‌الدین رحمانی، سخنگوی فرماندهی پولیس کندز می‌گوید که محمدبشیر، عضو مدیریت ترافیک پولیس این ولایت سه روز پیش در ساحۀ «سه‌ درک» شهر کندز هنگامی که روانۀ محل کارش بود، توسط طالبان ربوده و پس از آن تیرباران شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

به گفتۀ رحمانی، داعش در کندز وجود ندارد و تمامی ساحاتی که این منسوب پولیس ترافیک در آن‌جا زنده‌گی می‌کرد و محل تیرباران‌شدنش همه زیر کنترل طالبان است.
با این حال، ذبیح‌الله مجاهد، از سخنگویان طالبان می‌گوید که این گروه با منسوبان ترافیک که خدمات عامه را ارایه می‌کنند، کاری ندارد. او می‌افزاید که این روش مربوط داعش است و احتمال دارد این عمل توسط داعش انجام شده باشد.

از سوی دیگر، باشنده‌گان و فعالان مدنی در کندز می‌گویند که با وجود حضور گستردۀ طالبان در این ولایت، گروه داعش نیز در کندز آغاز به فعالیت‌های تروریستی کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

به گفتۀ آنان، حضور این گروه در کندز و ولایت‌های شمالی برای کشورهای آسیای میانه و فراتر از آن کشورهای روسیه و چین زنگ خطر به‌شمار می‌رود.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: