Asset 1SWN

بانک مرکزی قانون دست‌رسی به اطلاعات را نادیده می‌گیرد

unnamed

پس از نشر گزارش‌ رسانه‌ها مبنی بر عدم همکاری بانک مرکزی در پیوند به انفجار و مرگ مرموز یما سیاووش، مشاور امور روابط عمومی بانک مرکزی و دو همکارش، مسئولان در کمیسیون دست‌رسی به اطلاعات می‌گویند که بانک مرکزی معیارهای قانون دست‌رسی به اطلاعات را مراعات نمی‌کنند.

عین‌الدین بهادری، رئیس کمیسیون دست‌رسی به اطلاعات می‌گوید که بانک مرکزی از نهادهای به شدت «بسته» در امر اطلاع‌رسانی است.

به گفتۀ او، بانک مرکزی پیش از این نیز در امر اطلاع‌رسانی و شریک‌ساختن معلومات برای متقاضیان، آمادۀ همکاری نبوده است.

حمدالله ارباب، عضو کمیسیون دست‌رسی به اطلاعات می‌گوید که بر بنیاد قانون دست‌رسی به اطلاعات، نهادهای دولتی مکلف به ارائۀ معلومات برای متقاضیان اند.

با گذشت حدود ۱۵ روز از هدف قرار گرفتن موتر حامل کارمندان بانک مرکزی که در آن یما سیاووش با دو همکارش جان باخت، تاکنون ابتدایی‌ترین معلومات در بارۀ مکان و چگونه‌گی جابه‌جایی مواد انفجاری در موتر حامل آنان با خانوادۀ قربانیان و مردم شریک ساخته نشده است.

خانواده‌های قربانیان، به‌ویژه خانوادۀ یما سیاووش می‌گویند که تعلل، عدم پاسخ‌گویی مسئولان بانک مرکزی و نهادهای امنیتی در پیوند به این پرونده، پرسش‌برانگیز است.

پس از انتقاد رسانه‌ها مبنی بر عدم همکاری مسئولان بانک مرکزی، ناوقت روز گذشته این بانک با نشر اعلامیه‌یی گفت که تصویر دوربین‌های این بانک را در اختیار نهادهای امنیتی قرار داده‌ است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام