شماری از باشندگان غزنی، با گلایه از افزایش وقوع رویدادهای جنایی در این ولایت، از امارت اسلامی خواستار تأمین امنیت اند.

بریالی، پدری که دزدان مسلح پسرش را کشته اند، به سلام‌وطندار می‌گوید که دزدان جسد پسرش را در ساحه‌ا‌ی دور از مرکز شهر، انداخته بودند.

او می‌افزاید: «این موضوع کاملاً آشکار و روشن است که این فقط سرقت مسلحانه بوده است؛ موترش را بردند، موبایل و پول نقدش را نیز گرفتند. من فقط می‌خواهم با استفاده از امکاناتی که فعلاً در دست‌رس امارت اسلامی است، باید قاتل اصلی را بازداشت و حکم خداوند بزرگ را بر او تطبیق کند.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

بریالی می‌گوید در یک ماهی که از کشته‌شدن پسرش می‌گذرد، نهادهای امنیتی و قضایی، تنها به او اطمینان داده اند که عاملان قتل پسرش را شناسایی و مجازات خواهند کرد؛ اما تا کنون آنان نه شناسایی و نه مجازات شده اند.

او می‌افزاید: «من فقط همین قدر گفته می‌توانم که از اول تا همین امروز به من فقط اطمینان داده اند و می‌گویند که ما اجراأت می‌کنیم و کار روی این موضوع به طور جدی جریان دارد.»

افزایش رویدادهای جنایی به ویژه قتل‌ها و دزدی‌های مسلحانه در غزنی، نگرانی باشندگان این ولایت را از وضعیت امنیتی شان افزایش داده است.

باشندگان غزنی می‌گویند که مالکان موترهای گران‌بها در این ولایت، بیش‌تر نگران دزدیده‌شدن موتر و سلامت شان اند.

رستم، باشنده‌ی غزنی، می‌گوید: «ما از این‌ که دزدی‌های مسلحانه در مرکز و بخش‌های مختلف غزنی افزایش یافته، شاکی هستیم. خدا کند که مشکلات حل شود. خواست ما از امارت اسلامی این است که دزدی‌های مسلحانه و راه‌زنی را پیش‌گیری کند.»

ظفر، دیگر باشنده‌ی غزنی، نیز می‌گوید: «در دو ماه گذشته رویدادهای جنایی در غزنی خیلی زیاد شده و سبب نگرانی باشندگان غزنی شده است. از امارت اسلامی می خواهیم که در این زمینه اقدامات جدی و عاملان را بازداشت کند.»

با این حال، ‌عمر غزنوی، سخن‌گوی والی غزنی، به سلام‌وطندار می‌گوید که عاملان بیش‌تر جرم‌های جنایی در این ولایت، توسط نهاد‌های امنیتی و کشفی، بازداشت شده اند.

او می‌افزاید: «رویدادی که رخ داده است، ان‌شاءالله همه‌ی آن افراد توسط نهاد‌های امنیتی و کشفی ما بازداشت و به نهادهای عدلی و قضایی سپرده‌ شده و زیر تحقیق اند. هر زمانی که تحقیق شان تکمیل شد، ما به رسانه‌ها و هم‌وطنان خود معلومات مکمل را شریک می‌کنیم.»

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

از سویی هم، آقای غزنوی، برای تأمین بیش‌تر امنیت و بازداشت مجرمان، از باشندگان غزنی می‌خواهد که با نیروهای امنیتی هم‌کاری کنند.

او می‌افزاید: «از هم‌وطنان خود تقاضا داریم که با ما هم‌کار باشند و هر جا که افراد مشکوک را می‌بینند یا سرقت می‌شود، به موقع به نهادهای امنیتی خبر بدهند.»

گفتنی است که در ماه‌های پسین، وقوع جرم‌های جنایی در شماری از ولایت‌ها افزایش یافته است و هر روز، رویدادی از یک یا چند ولایت گزارش می‌شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: