ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی، به سلام‌وطندار تأیید می‌کند که هبت‌الله آخوندزاده، رهبر امارت اسلامی، فرمانی را مبنی بر تشکیل و مصارف مدرسه‌های جهادی در کشور صادر کرده ‌است.

به گفتۀ او، این تصمیم به‌منظور تکمیل آموزش‌های دینی و پشتی‌بانی اعضای امارت اسلامی که در جریان جنگ‌ها از ادامۀ آموزش بازمانده‌اند، روی‌دست گرفته شده‌ است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

به تازه‌گی فرمانی منسوب به هبت‌الله آخوندزاده، رهبر امارت اسلامی، پخش شده که در آن دربارۀ تشکیل و مصارف مدرسه‌های جهادی در کشور، هدایت داده شده‌ است.

براساس این فرمان، هر مدرسۀ جهادی باید دست‌کم ۱۶ تشکیل که شامل مسئولان، آموزگاران و کارمندان خدماتی‌ست، داشته باشد.

در بخشی از این فرمان آمده ‌است که در هر مدرسه سه شیخ‌الحدیث با معاش ماهانۀ ۲۵ هزار افغانی، سه شیخ‌ موقوف‌علیه با معاش ۲۰ هزار افغانی، سه تن به‌‌عنوان استاد فنون با معاش ۱۵ هزار افغانی، یک تن به‌عنوان استاد دارالحفاظ با معاش ۲۰ هزار افغانی و چهار تن نیز به‌عنوان راننده و آشپز با معاش ۱۵ هزار افغانی باید استخدام شوند.

در این فرمان رهبر امارت اسلامی گفته است که در هر مدرسه ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ دانش‌جو با اعاشۀ روزانه ۱۵۰ افغانی، شمولیت داشته باشند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

بر بنیاد این فرمان، مسئولان و پرسنل مدرسه‌های جهادی در کشور که براساس نصاب امارت اسلامی فعالیت خواهند کرد، حدود دو برابر آموزگاران و مسئولان مکتب‌ها معاش و امتیاز دریافت می‌کنند.

این فرمان در حالی صادر شده که هم‌واره شکایت‌هایی مبنی بر نبود امکانات درسی و امتیازات پایین در مکتب‌های کشور وجود داشته ‌است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: