با تغییر نظام جمهوری، شماری از شهروندان و فروشنده‌گان تلویزیون نگران بودند که امارت اسلامی هم‌چنان به اعمال محدودیت بر تلویزیون‌ها ادامه دهد. اما هم‌اکنون تلویزیون در همه بازارها آزادانه خریدوفروش می‌شود.

بازار خریدوفروش تلویزیون در شهر گردیز، مرکز ولایت پکتیا، هم‌اکنون بیش از هر زمان دیگری گرم است و خانواده‌ها به‌ویژه جوانان برای خرید تلویزیون‌های جدید و تعمیر برخی از تلویزیون‌های قدیمی به بازار این شهر هجوم آورده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

شماری از باشنده‌گان و جوانان پکتیا می‌گویند که برای پی‌گیری و تماشای جام جهانی کریکت و دیگر مسایل سیاسی و اجتماعی، تلویزیون‌های جدید می‌خرند؛ در حالی که برخی دیگر از باشنده‌گان این ولایت در حال تعمیر تلویزیون‌های خراب‌اند.

خریداران، فروشنده‌گان و تعمیرکاران تلویزیون در شهر گردیز نیز می‌گویند که این روزها بیش‌تر از هر زمان دیگری مردم برای خرید و تعمیر تلویزیون، گیرنده و کاسۀ تلویزیون به آنان سر می‌زنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

با این حال، خالقیار احمدزی، رئیس اطلاعات و فرهنگ امارت اسلامی برای پکتیا می‌گوید که تماشای تلویزیون ممنوعیتی ندارد و هر کسی می‌تواند در خانه یا جای دیگر تلویزیون داشته باشد.

این در حالی‌ست که رسانه‌ها از زمان حاکمیت امارت اسلامی با مشکلات بسیاری روبه‌رو بوده و حتی ده‌ها رسانه فعالیت‌های‌شان را متوقف کرده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: