مسئولان رسانه‌ها در ولایت‌های پکتیا، پکتیکا و خوست می‌گویند که با تغییر نظام، شمار بسیاری از رسانه‌های چاپی به‌دلیل مشکلات اقتصادی فعالیتهای خود را متوقف کرده‌اند.

فریدالله احمدزی، رئیس پریس‌کلوب/باشگاه رسانه‌های پکتیا به سلام‌وطندار می‌گوید که به‌دلیل مشکلات اقتصادی و نبود محیط مناسب کاری، نشرات حدود ۶ رسانۀ چاپی در این ولایت شامل «مدار، افغان‌‌ننگ، سبا، تحلیل، چراغ و صدای پکتیا» به گونۀ کامل متوقف شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

در ولایت‌های همسایۀ پکتیا، در پکتیکا و خوست هم رسانه‌های چاپی با وضعیت مشابه روبه‌رو اند و در این ولایت‌ها نشرات ۱۳ رسانۀ چاپی متوقف شده است.

مسئولان رسانه‌ها در این دو ولایت نگران‌اند که اگر نشرات را دوباره آغاز کنند، ممکن به گونۀ گذشته مخاطب و بازار نداشته باشند. به گفتۀ آنان، با ایجاد حکومت جدید، وضعیت اقتصادی رسانه‌ها بیش از هر زمان دیگری بدتر شده است.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

خالق‌یار احمدزی، رئیس اطلاعات و فرهنگ پکتیا مشکلاتی مالی در رسانه‌ها را می‌پذیرد و می‌گوید، در زمینۀ کاری به آن‌ها اطمینان می‌دهد که تمام رسانه‌ها به اطلاعات دست‌رسی داشته باشند. او می‌گوید، بیش‌تر نشرات رسانه‌ها متکی بر اعلانات است که با فعالیت دوبارۀ نهادها این مشکل حل می‌شود.

در ولایت‌های جنوب‌شرقی نه‌تنها رسانه‌های چاپی فعالیت خود را متوقف کرده؛ بل رسانه‌های تصویری و صوتی هم با مشکلاتی بسیار مالی روبه‌رو شده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: