هبت‌الله آخوندزاده، رهبر امارت اسلامی، امروز (جمعه، ۲۵ جوزا) در پیامی به مناسبت عید قربان، آن را به تمام شهروندان تبریک گفته است.

رهبر امارت اسلامی، در این پیام خود گفته است که امارت اسلامی با تمام جهان به ویژه کشورهای اسلامی، روابط سیاسی و اقتصادی در «چوکات شریعت» می‌خواهد.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

او افزوده است: «امارت اسلامی با تمام جهان به ویژه ممالک اسلامی مناسبات سیاسی و اقتصادی در چوکات شریعت می‌خواهد و در این راستا مکلفیت خویش را ادا کرده است.»

هبت‌الله آخوندزاده، در پیام عیدی‌اش هم‌چنان گفته است که امارت اسلامی در بخش اقتصادی برای پیش‌رفت بیش‌تر در زمینه‌ی اقتصادی و ازبین‌بردن مشکلات اقتصادی شهروندان، بر تمام سرمایه‌داران و بازرگانان یک بار دیگر صدا می‌کند که در بخش‌های مختلف سرمایه‌گذاری و در پیش‌رفت افغانستان مسئولیت خویش را ادا کنند.

او افزوده است: «امارت اسلامی به امنیت آنان و رعایت حقوق همه متعهد است و تمام ادارات امارتی مکلفیت دارند که جهت رفاه و پیش‌رفت اقتصادی افغانستان برای سرمایه‌گذاران سهولت‌های لازم را فراهم و در این بخش به خواست‌های آنان توجه و رسیدگی کنند.»

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

رهبر امارت اسلامی، در بخشی از این پیامش تصریح کرده که امارت اسلامی به حقوق یتیمان، بیوه‌زنان، افراد دارای معلولیت و نیازمندان و کمک به آنان، «قویاً» متعهد است. «امارت اسلامی به حقوق یتیمان، بیوه‌زنان، معلولین و فقرا و کمک به آنان قویاً متعهد است. هم‌چنان بالای افغان‌های سرمایه‌دار صدا می‌کنیم که مردم بی‌بضاعت و یتیمان را فراموش نکنند و در راستای پرورش و کمک به آنان توجه کامل کنند.»

هبت‌الله آخوندزاده، هم‌چنان به مسئولان امنیتی هدایت داده است که به ویژه در روزهای عید به «آسایش، خدمت و مصونیت» مردم توجه کامل کنند؛ برای خرسندی و آرامش آنان تمام اقدام‌های لازم را انجام دهند؛ از خانواده‌های شهدا، معلولان و یتیمان احوال‌گیری کنند و در اندازه‌ی توان خویش به آنان کمک کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: