هبت‌الله آخوندزاده، رهبر امارت اسلامی، در پیامی به مناسبت عید فطر از کشورها خواسته است که امنیت، ثبات و پیش‌رفت افغانستان را فرصتی خوب بدانند و بیش‌تر از پیش «روابط خوب» شان با امارت اسلامی را گسترش دهند و پالیسی‌ای بر اساس روحیه‌ی هم‌کاری را در پیش گیرند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

در این پیام که امروز (شنبه، ۱۸ حمل) از سوی ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی امارت اسلامی پخش شده، آمده است: «امارت اسلامی افغانستان در چوکات خط مشی شرعی خویش، با هر کی روابط حسنه بر اساس احترام متقابل دارد و از هر جهتی نیز می‌خواهد که این نیت و اراده‌ی نیک امارت اسلامی را به دیده‌ی شک نبیند. قول و تعهد ما تعهد است و از آنان نیز توقع توجه به حریم، منافع و عزت افغانستان را داریم و می‌خواهیم که روابط نیک را با ما در پیش گیرند.»

رهبر امارت اسلامی، در بخشی از پیامش افزوده است که امارت اسلامی با کشورهای منطقه در روشنایی دین اسلام، در چوکات سیاست متوازن و اقتصاد‌محور پیش می‌رود و «با همه مناسبات خوب، سفارتی و اقتصادی» می‌خواهد.

آخوندزاده، تأکید کرده که به وزارت امور خارجه وظیفه سپرده است تا با تمام کشورها به ویژه جهان اسلام، فضای اطمینان بهتر را ایجاد کند.

رهبر امارت اسلامی، در پیامش هرچند از بازگشایی مکتب‌ها و دانش‌گاه‌ها به روی دختران چیزی نگفته؛ اما افزوده که وزارت معارف در زمینه‌ی آموزش‌های دینی و عصری تلاش انجام داده است.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

هبت‌الله آخوندزاده، در این پیامش بر مسائلی چون کمک به نیازمندان، امنیت، آموزش‌وپرورش، اقتصاد، مبارزه با مواد مخدر، عملی‌شدن شریعت اسلامی، برخورد با همه در چوکات شریعت اسلامی و درگیری‌ها در فلسطین نیز اشاره کرده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: