عبدالسلام حنفی، معاون اداری رییس‌الوزرای امارت اسلامی، در روز پایانی نمایش‌گاه بین‌المللی افغانستان (سه‌شنبه، ۲۶ ثور)، از دیگر کشورها خواست که افزون بر هم‌کاری در بخش‌های صنعت ‌و تجارت، در بخش کاشت بدیل تریاک نیز، با افغانستان هم‌کاری کنند.

او، می‌گوید؛ تا زمانی که جهان در جلب پروژه‌ها و سرمایه‌گذاری‌ها به افغانستان توجه نکند، این کشور و جهان، از شر مواد مخدر نجات نخواهند یافت.

در همین حال، شماری از صنعت‌کاران و مسئولان بخش‌های صنعت ‌و تجارت که در این نمایش‌گاه حضور داشتند، از امارت اسلامی می‌خواهند تا مشکلات فراراه ‌شان به ویژه مشکل کم‌بود برق را رفع کند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

حمیدالله خادم، رییس اتاق‌ صنایع و معادن، می‌گوید که افغانستان دارای منابع سرشار و نیروی کاری بااستعداد است و اگر از این نیروها پشتیبانی شود، کشور پیش‌رفت خواهد کرد.

در همین حال، شماری از اشتراک‌کنند‌گان در این نمایش‌گاه بین‌المللی افغانستان، می‌گویند که برگزاری این نمایش‌گاه هیچ سودی برای آن‌ها نداشته است.

بنفشه ظفری، تولیدکننده‌ی پوشاک‌های افغانی، می‌گوید که کرایه‌ی غرفه‌ها پنج هزار افغانی بود؛ اما سود خالصی که او از این نمایش‌گاه به ‌دست آورده، کم‌تر از دو هزار افغانی است.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

احسان‌الله، عضو یکی از کارخانه‌های تولید و صادرات قالین، می‌گوید که در این نمایش‌گاه تنها یک تخته گلیم فروخته؛ اما توانسته است برای محصولات خود بازاریابی کند.

برگزارکنندگان نمایش‌گاه بین‌المللی افغانستان، می‌گویند که در جریان یک هفته، نزدیک به ۱۶۰ هزار تن از این نمایش‌گاه بازدید کرده ‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: